Последно посещение: Сря Сеп 20, 2017 2:14 am Галерия Галерия   Дата и час: Сря Сеп 20, 2017 2:14 am

[ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Безпристрастността - между черното и бялото 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Безпристрастността - между черното и бялото
От известно време се лашкам между едното и другото
срещам се с хора които ме докосват и такива които искрено и дълбоко ме отвращават
е, ще кажете - света е изпълнен и от двата вида
да, но на мен ми дотегна да приемам плодовете на света емоционално

може би не е добра идея да пускам темата - сред хора, откликващи емоционално да проблемите и изразявайки ги в стихове, а аз точно от това искам да избягам ... за да съм!

Невъзможно ми е да съм безпристрастна.

Нед Сеп 05, 2010 5:58 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Мнение Re: Безпристрастността - между черното и бялото
Невъзможно ми е дори да пожелая да бъда безпристрастен.Ако по някакъв начин загубя емоцията в общуването с хора,които ме докосват по някакъв начин,то какво ще е останало от мен?Какво мога да дам?И ако не мога да дам,защо да ме има?Другата категория хора при мен са тези,които игнорирам.Там почти няма емоция за мен,освен досадата.В редки случаи им се ядосвам,но не трае дълго и не ми оставя лош вкус-просто продължавам напред.Разбира се,минавал съм като слон в стъкларски магазин през хора и ситуации,но не това е обичайният ми начин на поведение.Може би не трябваше да се изказвам в темата,защото не пиша стихове,но чувствам,имам емоции и се радвам,че ги имам.Бих искал да ги имам винаги.Приемам бялото и черното емоционално.

Нед Сеп 05, 2010 6:30 pm Профил
Аватар

байк, то и аз не пиша стихове, но си позволявам да пускам и теми, даже :lol: :lol: :lol:

май беше редно да постна това:
Цитат:

Безпристрастието е обръщане към центъра. Можете ли непрекъснато да изпитвате голяма радост? Забелязвали ли сте, че когато сте силно възбудени, умът ви се изморява от тази възбуда, дори и да е радостна. Не му е добре. Искате да се освободите от възбудата и известно време да бъдете в покой. Случвало ли ви се е? Мъдростта се пробужда тогава, когато осъзнаете, че радостта ви причинява болка. Безпристрастието идва тогава, когато забележите, че радостта ви носи възбуждане, безпокойство. Иска ви се да бъдете известно време в тишина и спокойствие. Изгубили сме тази чувствителност. Ние се движим от едно безпокойство към друго безпокойство. Въртим се в кръг и това е една постоянна борба. Безпристрастието е финото равновесие, намиращо се между едното и другото - между радостта и тъгата. Когато сте безпристрастни никаква голяма радост не може да ви разтърси. Това е просветление. Дори и да ви предложат рая, няма да се помръднете нито сантиметър от мястото си. Това е постижение. Безпристрастието е тайна. Може да научите много неща, но да се научите да сте безпристрастни не можете. Безпристрастието може в нужния момент да разцъфти във вашия живот само благодарение на присъствието на вашия учител. Няма други възможности. Не можете да го научите от книгите. То идва само с опита. Най-голямата мъдрост на тази планета е да станеш безпристрастен. Всичко може да бъде разклатено, само не и безпристрастието. Всичко може да се купи, само не и безпристрастието. Ако сте безпристрастни, вие сте обърнати към своя център и нищо не може да ви разклати. Онзи който не е безпристрастен е изложен на всякакви съблазни и вълнения. Безпристрастието винаги ви разкрива истината. Ако искате да разберете истината за нещо, бъдете обърнати към центъра си. Напълно обърнати. Тук е силата. Безпристрастието не е някакво вяло безразлично състояние на ума или песимистично настроение. Мнозина мислят, че безпристрастието е някакво студено отречено състояние като на монахините или садху. Не. Безпристрастието означава истинска близост. В състояние на безпристрастие вие сте близки на Себе си. Ако вътре във вас всичко е единно и е едно цяло, то тогава вие без усилия може да обичате всички останали и да се чувствате едно цяло с всичко. Тогава ще изчезнат критичността, циничността и безразличието. Веднага след като станете безпристрастни не остава нищо друго, освен любов. И не остава нищо, освен близост. И няма някой друг отделен от вас.

Шри Шри Рави Шанкар, лекция Истинската близост

мога да ти кажа защо аз искам да съм безпристрастна - защото само тогава няма да съм обвързана с очаквания за резултат - това е истинската свобода!

Нед Сеп 05, 2010 6:37 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Да,мисля,че трябваше да го постнеш,за ограмотяване на такива,като мен... :)
Да ти кажа вече по път и над път срещам хора,изживяващи се като водачи по единственият път към щастието и пълната душевна хармония.Просто трябва да ги следваме.И трябва да захвърлим нашите вредни начини на поведение.Да възприемем техните,които само ни изглеждат странни и понякога отблъскващи само защото сме още непросветени-и всичко ще е наред.Ще се почувстваме в пълна хармония със заобикалящият ни свят.
Нека издам една тайна.Аз съм старомоден.
Всеки път когато поставя цветя на гробовете на близките си,аз съм в хармония със заобикалящият ме свят.
Всеки път когато чуя "Dust in the wind" с чаша студена бира и цигара в ръце,аз съм в хармония със заобикалящият ме свят.
Всеки път когато летя бясно с мотора си по огрения от слънцето път,аз съм в хармония със заобикалящият ме свят.
Всеки път когато прегърна човек,когото харесвам,аз съм в хармония със заобикалящият ме свят.
И нямам нужда от духовни водачи.И нямам нужда друг да ме спасява от самия мен.
Искам да тъжа за покойниците си,да се тревожа за приятелите си,да им се радвам,да пия,да правя любов,да се бия понякога...
Искам си емоциите и майната им на всички духовни водачи.
И ако това ме прави непросветен и сляп за истинския път-ми майната му и на истинският път.

Последна промяна biker на Нед Сеп 05, 2010 9:22 pm, променена общо 1 път

Нед Сеп 05, 2010 7:10 pm Профил
Аватар

мисля, и не само мисля но живота ме е убедил, че емоциите не ни правят повече или по-малко хора
аз самата зная, как мога да опесквам нещата когато емоционално се привържа към някой
как съм ... целият пейзаж щот реших че мога да помогна - тва е от най-любимите ми варианти, дори и когато ти искат помощ, не щот аз съм решила да се прая на голема, красива и добра! дали ме разбираш?

в момената съм се дистанцирала от една приятелка, която ми е много скъпа и с която не съм се виждала от няколко месеца щот зная колко много ме обича и колко ще се радва да ме види, а аз съм в един филм, в който предпочитам да си дрънкам тук простотии и хич не ми е до емоционален изблик.
за щастие тя ме разбира и ме трае с всичките неща които аз не приемам в себе си.

Нед Сеп 05, 2010 7:24 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

"силно да любя и мразя" ми е :tease:

Нед Сеп 05, 2010 7:29 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

От години съм сива... вярно е, че има леки отклонения в нюанса на сивото, но са минимални и далеч не ме тормозят емоционално...
Заблуда е да приемаме безпристрастността като липса на емоции. Има ги и са пълна гама, при това с нюансите, но са култивирани дотолкова, че да не причиняват максимална болка. Да. И от голямата радост боли толкова, колкото и от голямата мъка.
Занимавам се със себе си повече от двадесет години. Това включва най-вече размисъл за връзките в живота и самонаблюдение. В никакъв случай самоосъждане. Предпочитам да ме съдят другите, жалко е, че не осъзнават какво причиняват на себе си.
Мога спокойно да заявя, че успявам да видя обратната страна на монетата.

Нед Сеп 05, 2010 7:46 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Да оплескам пейзажа за мен винаги е било част от битието и напълно го приемам.Аз не казвам,че емоцията ме прави повече или по-малко човек,казвам само че емоцията ме кара да се чувствам човек.Тя си е част от мен.Колкото до приятелите-ако наистина са приятели,ще уважат решението да се дистанцираш временно.И това ще е възможно и за тях и за теб именно заради общите ви емоции.Дано това,че изказвам мнение,не те наведе на мисълта,че налагам мнение...За мен мненията са като задниците-всеки си има,а едни са по-готини от други. :lol: Тези,които налагат тезата за едно единно мнение и индивида-винтче в системата,просто органически не ги дишам.Главно в исторически план.Това заради емоциите ми... :lol:Аз в известен смисъл съм груб и прост човек.И емоционален... :lol:

Последна промяна biker на Пон Сеп 06, 2010 4:33 am, променена общо 1 път

Нед Сеп 05, 2010 7:47 pm Профил
Аватар

Нел {} бях сигурна, че разбираш за кво говоря

та как стана "сива"?
опит в 3 стъпки, моля
повече от 3 не мога да броя

Нед Сеп 05, 2010 7:51 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

biker написа:
Да оплескам пейзажа за мен винаги е било част от битието

когато оплесквам пейзажа - причинявам вреда, може да кажеш, част е от живота/еволюцията на индивида
пак - да, ама не мен вече ми писна :!:

Нед Сеп 05, 2010 7:57 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща