Последно посещение: Чет Ное 23, 2017 5:41 am Галерия Галерия   Дата и час: Чет Ное 23, 2017 5:41 am

[ 8 мнения ] 
Светлината за Земята 
Автор Съобщение
Mermaid
Mermaid
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Светлината за Земята

Такава някаква тема ми се въртеше с мислите, че сме благословени с нашата Земя...
е, да си поговорим, без претенции за велики дела
Какво правим ние за Земята край себе си?

...
аз у нас съм чумата на разделното събиране на отпадъци
а ти? поля ли си розите днес?

:D

Пон Юли 05, 2010 10:58 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Мнение Re: Светлината за Земята
нищо особено не правя
садя цветя и дръвчета(ако знаете колко е вкусна младата зарзалка-а-а... ама много малко роди)
и съм нещо като клошар... събирам чантички, опаковки разни по пътя си, под секрет и сурдинка :lol: имам си ръкавици за еднократна употреба постоянно в дамската чанта(не ги ползвам като се боядисвам, та... все за нещо да послужат)

не шофирам в града, ходя пеша или с тролея и принципно предпочитам влак за дълги разстояния

колко може да се направи в града?

но не ми минава през главата мисълта, че правя нещо за планетата :lol: дребосък съм, нищо не мога да направя, за да спася света, затова просто се забавлявам садейки, копаейки и поливайки

у дома е като джунгла през зимата, а сега източната ми тераса е джунглата

и... Домашният майстор си отглежда еко чушлета, убийствено люти в единия цветарник(два са), останалото е в саксии.

ами... в няколко реда изчерпах своята загриженост май...

Пон Юли 05, 2010 11:41 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

{} че това нищо ли е?
де всички да имаха твоята загриженост :roseforyou:

този номер с безразборното ползване и хвърляне на торбичките е ужасен :twisted:

но с толкова пласмаса ни заливат с опаковките, че не съм съгласна да ги извеждат от употеба

съгласна съм само, ако спрат производството на всякакви пластмасови опаковки.

и да си кажа- уборки като теб по улиците не правя, но в парка и гората- да.

и не знам как може да ти хрумне да зарежеш така мястото, което сигурно си си избирал да е чистичко и приятно за отмора... все едно че при пожар са си тръгнали, а то са две минутки (и една торбичка ;))

Пон Юли 05, 2010 12:10 pm Профил Галерия на потребителя

Аз да си кажа честно не се учудвам много на тези неща вече.
Защото е същото като това да си събереш боклуците от дома и да ги изхвърлиш през терасата. Има един лаф за подобни случаи, но е много циничен, за да го кажа.

Налага ми се да ходя в гората и наистина следите, които оставят много хора там са отвратителни.

И колкото и дребно да мисли, че е това, което прави Нел, ако всеки малко полагаше усилие, щеше да има завиден резултат.

И каквото и да си говорим нехайството и вредите в тази насока са плод на простотията. Именно на простотията и нищо друго.

Защото човек, който е наясно с последиците, не би го правил. Преди почти 18 години една жена ми направи впечатление с нещо, което бих определила като навик.

Бяхме някъде из Балкана и тя си смени батерията на фотоапарата, обърна се и ме попита къде изхвърляме батериите. Казах - Как къде, в буклука.

Не можа да ме разбере, обяснявахме се доста. После като седяхме в центровете на разни малки балкански градчета и пушехме, тя си свиваше някакви фунийки и тръскаше в тях дори пепелта от цигарите. Това наистина ми изглеждаше прекалено.

Но с времето си дадох сметка, че човек, който е научин да пази околната среда, това просто се превръща във негова втора природа.

Същото е с набезите за бране на билки. Полудявам като видя как чупят клони и изтръгват билките с корени. Като че ли вече на никой нищо няма да му трябва повече.

И все си мисля, че има начин да се изнамерят механизми за въздействие.

Единственият път всъщност да се създаде обществен навик е принудата.

И ако не могат да измислят как, ами защо не ме попитат мен?

Аз съм насреща с идеи.

:lol:

Сря Юли 07, 2010 10:24 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Чудя се, дали да си говориш с хората човешки се брои като дело в полза на светлината за Земята?!?

Нед Дек 25, 2011 1:26 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Като ви четох се сетих за нещо, което е публикувано в нашия вестник "България сега". Безплатен е и може да се вземе от българските магазини. Та там пише: "Двата основни модела за нация в Европа са западноевропейския (Англия, Франция и пр.) и средиземноморския (Испания, Италия, Гърция, Сърбия, България). Първият модел е на граждани, развиващи нацията си чрез държавата, а при вторият - родът, етносът, общите корени са в основата на живота им."

Не знам колко е вярно, но има истина. Нямаме боклуци навън. Има фирми, които се грижат за озеленяването, подрязват редовно тревата и поддържат градинките. За да няма кал, в парковете и около дърветата пръстта се покрива с дървени стърготини.

Ако някой не си поддържа зеленото пространство около къщата му налагат глоба. Глоба има и ако си оставиш боклука до контейнера, а не в него. Контейнерите на блоковете са заградени с дървени огради с портички. Боклукът е разделен - домакински, стъкло и картон, градински. Къщите имат по 2 кофи за смет. Всеки петък ги изнасят на улиците, за да мине камиона да вземе боклука. Редовно минават машини за миене на улиците.

Напоследък забелязвам, че хората избягват да ползват найлонови торбички. Предпочитат хартиени пликове или платнени чанти.

Аз нямам какво да правя, щото нямам и градина. Само си разделям боклука и изхвърлям само на определените места. То и в България така правех, тъй че няма промяна. За партизанлъка (хвърляй, чупи, изкоренявай, щото си анонимен и безнаказан) трябва да се въведат солени глоби за замърсяване и у нас (ама и да се събират стриктно). Тогава България ще грейне. :)

И пак да си кажа, малко организация ни трябва и съзнание, че общото също е наше, не само това зад прага на дома ни. Центърът на Варна е добър пример, и не само той (дано само да са прибрали бездомните кучета). :) Определено има напредък.

Нед Дек 25, 2011 7:12 pm Профил Галерия на потребителя

ами, Мире, не са ги прибрали. :roll: е, не всички. но като чета каквото си написала, за хиляден път затвърждавам мнението си, че трябва с помощта на глобите да развиваме и утвърждаваме съзнанието си. защото явно друг път на този етап просто няма.
аз отдавна подозирам, че това е бил и начина за изграждане на едни такива съзнателни общества каквито са в австрия примерно. но е било преди години. няма какво да се сърдим, щом се налага на този етап, просто трябва да се направи. и не схващам какъв е проблема, че се бавят тези мерки.

спомням си, че гледах едно предаване за австрийската полиция и се стигна до лостовете, с които оуправляват така иначе съвестните полицаи. ами основният принцип беше страха от солидната глоба и страшните последствия за в бъдеще, ако бъдат улечени в подкуп или нещо подобно. хората сме едни и същи навсякъде. и пътят е един. който е позакъснял малко, просто трябва да се качи на влака и да продължи. не може да прескочи десет гари и хоп да е стигнал. пътуването се налага да се осъществи.

Сря Дек 28, 2011 8:46 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Днес тази снимка във фейсбука ме подсети, че щях да идвам тук с една чудесна галерия,
Фотогалерия: Един астронавт, очарован от Земята

която пък мен очарова от Крис Хадфийлд , но не сварих да споделя тук

Канадецът Крис Хадфийлд - командирът на Международната космическа станция, предаде в неделя (12 май) поста на Павел Виноградов и се сбогува с колегите си преди завръщането в понеделник с кавър на Space Oddity - едно от най-известните парчета на Дейвид Боуи.
Видеоклипът бързо стана един от най-гледаните записи и бе съпроводен с коментари като "Трябваше да минат 44 години, но най-после тази класическа песен намери най-подходящото си място, изпята от най-страхотния пич на планетата и извън нея. Благодарим, командир Хадфийлд".
Канадецът е един от най-колоритните обитатели на МКС и месеци наред радваше "космическите ентусиасти" със съобщенията и снимките си в "Туитър". В мрежата за микросъобщения той има почти 800 000 последователи.
Хадфийлд благодари на хората на Земята, помогнали за монтирането на клипа.
от Дневник

Земята ни заслужава светлина!

:tuptup:

Пон Юни 10, 2013 9:03 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 8 мнения ]