Последно посещение: Чет Дек 08, 2016 10:05 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Дек 08, 2016 10:05 pm

[ 188 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Харесва ми... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Харесва ми...
...усмихна ме, развълнува ме, вдъхнови ме, разсмя ме

Съб Май 19, 2012 1:22 pm Профил
Аватар

Мнение Re: Харесва ми...
Няма да изяснявам,то е ясно

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Съб Май 19, 2012 4:13 pm Профил
Аватар

Усмихна ме магнезия по пръстите и еспадрилите. :)
Току-що участвах в разгорещен диспут за екология,планини,виа ферата-за или против.
Изказа се мнение,че магнезиевите отпечатъци и отложената гума от еспадрилите които оставяме,катерейки се по скалите,са адски гадно замърсяване на околната среда.
Виа фератите пък били посегателство върху свободната воля на скалите и обиждали катерачите.Ония,дето оставят адски гадни замърсявания от гума и магнезий. :lol:
Драги еколози,да ме фанете за Карфура. :lol:
То бива,бива,ама бивол за курбан-не бива.
Прекален светец и богу не е драг.
Дръжте се естествено.

От утре пак ще пуша,ще се кача по желязната пътека на Байно на Мальовица и ще снимам за вас оттам.Само да ми се намести малко гръбнака,че боли-знае ли се...
И ще ви зарибявам за там,за да прекарате един ден на високо и чисто.Компютрите са готини,но планината е страхотна.

Нека посрещате слънцето нависоко,пазете чисто,бъдете честни,а демагогията оставете на политиците.
Ние сме катерачи.

Съб Май 19, 2012 9:52 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Нед Май 20, 2012 6:14 pm Профил Галерия на потребителя

едно малко бебе. знам, че не е редно да му слагам снимката без съгласието на родителите и затова ще се въздържа.
обаче си мисля разни неща. не съм от жените, които като видят бебе и започват да извиват глас във фалцет и да се превръщат в странни птици.

харесвам децата като цяло, но не изпадам в умиление като срещна всеки непораснал непрокопсаник. :lol:

обаче има деца, които след миг срещнат поглед и нещо преминава между очите ни.

и усещам прилив на такава обич, че не мога да го проумея.

харесва ми това усещане.

защото това не е мое дете, не е и роднина. но това чувство ми напомня, че макар и далечни, има едно взаимно чувство между хората, което ни превръща в едно племе.

харесва ми всеки пък, когато разпозная някой от своето племе. :tuptup: :tuptup: :tuptup:

Пон Май 21, 2012 12:15 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

"...
И ако някой установи връзка със себе си, с вътрешното си Аз, с детето у себе си, което постоянно търси начин да привлече внимание към себе си, това е грях и трябва да бъде наказан. Никой няма право да твърди нещо различно от вече написаното и одобреното като Божествено.
..."
Кирил Стойчев

Вто Май 22, 2012 8:46 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Предварително извинявайки се за профанизма си, питам: Кой е този господ-ин, Ленси?
Дето определя и наказва грехове...
И дето знае границите на божественото...

Сря Май 23, 2012 10:47 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

:satisfied: вече съм сигурна, хората които ме разбират са утвърдени телепати. :inlove:

Нел, съжалявам постнала съм крайно орязано мнение и наистина няма как да се улови иронията на Кирил.
Довечера ще постна повечко текст. Въпреки че и той ще е малко и няма да се разбере, защото е взет от книга.

Сря Май 23, 2012 2:08 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

ще се радвам да прочета повече текст, наистина, защото... това наистина ми прозвуча... крайно(меко казано)
... и направо ме хвърли в джаза без задръжки :lol:

Сря Май 23, 2012 2:53 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Цитат:
Независимо дали става дума за истински пророк, или за лъжепророк, той се превръща в такъв само когато хората му повярват. Те обявяват всичко, което е казал за Божествено, за свещено. След време и това, което първите му ученици са казали, бива обявено за такова. А още по-нататък други последователи искат да привлекат внимание, да кажат нещо, което смятат за вярно и истинно. Но кои са те и кой ще им повярва? Затова обявяват, че учителят (пророкът) им говори. Или написват книга и я подписват с името на учителя си или с това на някой от най-близките му ученици. След няколкостотин години тази книга също бива обявена за божествена, все пак я е писал не кой да е!
Минава още време, събират се десетки и стотици такива книги, които си противоречат помежду си. Сред последователите на тази религия настава объркване. „Най-духовните“ от тях се събират и решават – ето, тази книга е легитимна, тази другата – не. Оттук насетне само написаното в тази книга е от Бога, всичко останало е от лукавия.
И ако някой установи връзка със себе си, с вътрешното си Аз, с детето у себе си, което постоянно търси начин да привлече внимание към себе си, това е грях и трябва да бъде наказан. Никой няма право да твърди нещо различно от вече написаното и одобреното като Божествено.
По-будните хора обаче продължават да търсят и установяват контакт с вътрешното си Аз. И за да избегнат противоречието с написаното в свещените книги (което може да им коства живота, и за мнозина се случва точно това!), започват да ги тълкуват по начин, който съответства на техния светоглед.
В рамките на една религия се раждат различни направления, които биват наречени секти. Знаете ли колко направления има в будизма или в християнството? Вероятно стотици. И всяко от тях твърди, че е единствен изразител на истината. Как да не се обърка човек!?
Истината обаче не е нещо външно, тя е вътре у нас и ще я открием, когато възстановим контакта с детето у себе си, което жадува да играе. Тогава идва пробуждането, при това вашата истина може да е различна от тази на някой ваш приятел, който също е пробуден. Това дори е задължително. Да, ще има нещо, което е общо, но ще има нюанси, детайли, в които вашето виждане за света ще бъде друго. Това е естествено.

Кирил Стойчев

Сря Май 23, 2012 7:24 pm Профил
 [ 188 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща