Последно посещение: Чет Дек 08, 2016 10:03 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Дек 08, 2016 10:03 pm

[ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Споделете странностите си... 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Споделете странностите си...
своите или на някой близък :lol:
Хрумна ми снощи тази тема докато нареждах масата и осъзнах, че от една две години съм се сдобила с още един особен навик.

Та ми стана любопитно дали осъзнаваме всяко нещо, което е малко може би особено, или странно, или просто различно от обикновеното.

Та едната ми особеност е:

винаги, когато си слагам чинията и нареждам салфетките, от дясната страна на чинията си слагам една върху която е вилицата и ножа, а от лявата страна на чинията си слагам втора салфетка, задължително прегъната като правоъгълник и постоянно я ползавам. като ми стане на топка я сменям с друга, и така, но другата от дясно си остава недокосната до края на вечерта.

дори нямам спомен как се е появило това и каква е причината.

но напоследък не правя изключения нито за вечер.

Съб Юли 21, 2012 7:40 pm Профил Галерия на потребителя
Фурия
Аватар

Мнение Re: Споделете странностите си...
Сега...не забелязвам странности в себе си,но сестро-това е една страхотна тема!
Колко точно салфетки унищожаваш,се питам?!??(може и да не ми казваш)

Ще почна да наблюдавам приятели,но ми малко трудно да определя кво е странност.

Съб Юли 21, 2012 7:45 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Супер яка тема!

Моите странности никак не са малко, но в момента ми хрумват повече такива на моите любими.

Мъжа ми например винаги когато задълбочено обмисля нещо, което го тревожи или му е важно си върти малък кичур на темето.
А сина ми след всяко ходене до тоалетната си взема душ, което ме довежда до истерия.

Аз не понасям затрупани плотове.
Може да съм убита от умора, но видя ли мръсен и затрупан плот, съвсем безумно и с настървение започвам да махам едно по едно нещата от него и докато не измия и всяко ъгълче не мирясвам.

Нед Юли 22, 2012 9:39 am Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Не знам дали е странност, но последните няколко години бавно и в пълно безсилие забелязвам как познатите от преди значения на думите буквално девалвират и обичайните представи, понятия и думи, с които някога съм се себеизразявал и възприемал света, започват да губят лице, цвят, значение, тонус и индивидуалност. Значи, мисля си, или хептен ще я докарам до хала на безсловеснно говедо, с речников фонд от няколко десетки думи или ще взема да ги преоткрия в нова светлина. Пък и себе си, покрай тях ... знае ли човек? Невероятно, чувствам се почти неспособен да чета и да възприемам.
От друга страна погледнато, може да съм си просто естествено хамав по природа и това въобще да не е странно, ама казва ли ти някой, пък и можеш ли попита някого в прав текст?!

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Нед Юли 22, 2012 1:09 pm Профил WWW

ами да! страхотно.
точно това имах предвид. добре де, сестро, да не го наричаме странности, а особености. неща, които са специфични, типични за някой определен човек.

начинът, по който пия мастика (узо от доста време вече, че мастиката не е уста за всяка лъжица :lol: )

на първа чаша узо+3 кубчета лед (две ми се струват недостатъчни, а повече от три ми е като за човек поне с три инфаркта)+20 мл студена вода

и некакви изключения, защото ме карат да ставам неспокойна :lol:

Пон Юли 23, 2012 2:53 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ми не знам дали е страност или мания, щото то за мен си е съвсем нормално, но направо мога да откача като видя обувките си изцапани, нямам предвид навън да е мокро и кално (това може да ми докапра и и инфаркт направо), ами дори и полепналия прах по току що излъсканите ми обувки с които съм излязъл пред 5мин.
Друго което се сещам на пръв прочит е че не мога да си търпя бюрото да е разтребено, не че нещо ми става като го видя чисто и подредено, но просто на втората минута без сам да осъзнавам съм си създал творческия хаос, който ми е много удобен, е според другите това било прекалено и така нищо не можело да се намери на бюрото, но за мен е точно обратно, почти винаги знам кое къде се намира и кое под кое стои.

Пон Юли 23, 2012 3:35 pm Профил
Аватар

Вчера разказавах тази случка на Шери и тя я намери за странна.
Първото ми екскурзионно, вторият ден, сутринта ми е връчен един пакет суха храна за обяд.
Дори и не го поглеждам а го натъпквам в раницата, в момента да си кача раницата на гърба и да отлепя е ангажирало мислите ми изцяло.
как да е стигаме до една "порта" която трябва да я изкачим. Наклона е около 70-75 градуса. Гледам я и съм убедена ,ч е тая нема да я бъде... но е време за обяд. намирам пакета и го отварям, а вътре 1/4 хлЕб, около 100-150 гр. сирене, 1/2 краставица с кал и една ФаФла. И сикото това както се сещате се е поизмесило, щот бол место в раницата ми нЕма!
Гледам в лек потрес...ама требе да хапна, а вода за миене няма.
Мисля, че тогава паднаха всичките ми превземки в планината.

.....
след 6 дни се прибираме в София. Автогара Овча купел, слизаме, взимам си раницата и се оглеждам да я оставя, за да се разделим с прегръдка...но няма къде да я оставя - навсякъде около мен е МРЪСНО!

Какво от това, че по панталоните ми има кал, за обувките да не говорим поели са целият прах по пътя...но не съм мръсна, защото съм била на чисто място.
Там може да си изцапан, но не и мръсен.

Пон Юли 23, 2012 8:05 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Споделяла съм странностите си. Споделям ги постоянно.
Макар за мен да няма нищо странно в това да говоря с цветята, с дърветата и животинките, дори с ел. уредите у дома. Намирам го толкова естествено, колкото и когато говоря с дете, с любим човек...

Вто Юли 24, 2012 7:42 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Нихааа :satisfied: :satisfied: :satisfied: Не е странно,не е :satisfied:Докато не вземат да отговарят :satisfied: :satisfied: :satisfied:

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Вто Юли 24, 2012 10:58 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Така... тази тема вярно е доста предизвикателна.
Нещо като да хвъргаш бисерите си на прасетата. :lol:
Макар, че не разбирам библейската мъдрост по този начин. Не другите(някои от тях) са прасета, а онова зло вътре в нас. И ако нему хвърлим "бисерите" си, то може да се извърне и да ни "прегази".
Това е една от странностите ми. Не се водя по чужд акъл и чужди тълкования. Преценявам и оценявам сама и за себе си. Дори и да греша, смятам, че това е правилния начин.

Пон Сеп 03, 2012 8:31 am Профил Галерия на потребителя
 [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща