Последно посещение: Пет Ное 24, 2017 1:14 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пет Ное 24, 2017 1:14 pm

[ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Спомен или мечта? 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Спомен или мечта?
Откровени щуротии :lol:

Въпроса на Ленс ме хвърли в едни спомени.А и живота все ме убеждава,колко е вярно това за краставите магарета,та се присетих за разни щуротии.
Който не е живял на квартира,той не знае колко е малка вероятността да попаднеш на читава хазайка.Моята беше една луда,луда бабетка.Вдовица с един дядо за приятел от едно село през девет планини в десета.Син който живее два етажа над нас и прекрасна внучка.Снахата беше лекарка,но ми се губи в картинката,нещо.Гвоздея беше гаджето на съквартирантката ми,рус и откачен по цялата глава,както казваше хазайката.Не знам що не го харесваше тая жена,явно не беше добра партия за Веселка,тя беше от сой,дъщеря на виден железничар и баничарка.Ма нейсе...Та стоим си една вечер,студ,студ.Голям студ.Печката с реотани нещо се е прецакала,голяма радост ни беше тя,щото си беше мулти функционална.И филийки да си препечеш на нея и цигара да си запалиш,бе радост.Ама не бачка.Седя аз до котлона и пускам,като тропне дъртата,изключвам.Икономии,кво да праиш.
Пристига шемета,силен вилен,скачам аз,аааа ето кой ще ремонтира печката.
-Можеш ли,бе?
-Мога!Ма нямам инструменти.
Е,нямаш грижи.Газ по съседи,съседки,роднини,тараш на шкафчетата на баба ти и готово.Отверки,чукове,триони,нож,ножица,даже един мил комшия даде и някакви кабели.Вестник и всичко се разпъва на земята.
Слагам печката в краката му и само дето не съм пуснала фанфари.Край на студа,иде добро време.
Да,да ама не!
-Кво става?Да не липсва нещо?
Питам щото нашия много умно гледа.При което завърта очи към мен,хазайката и Веска и обявява.
-Ми аз нищо не разбирам!
Тдъдъдъм! :satisfied: Така съм се смяла.Сякаш и сега чувам думите на бабето,а момъка си беше на ръба на убийството. :satisfied:

Идеята е следната.Спомен или мечта.Предишния задава на следващия.

Разкажи ми спомен. :hat:

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Чет Май 03, 2012 9:09 am Профил
Аватар

Мнение Re: Спомен или мечта?
Беше лято, преди много години, исках да избягам от домашните любимци, от софия, от жегата, от прахта, от миризмата на чужда пот....от всичко което ме задушаваше.

Набележих - Добърско - що? ми има църква която е в Юнеско, трябва да я видим - обяснявам на сестра ми.
Когато искам нещо намирам и къде да спим. Идея нямам как, гуглето го нямаше още, а аз се бях подковала с информация отсекъде, не за мен заради сестра ми да съм убедителна - зная къде искам да отида и поради що. :lol:

Пристигаме с три прекачвания жега, мор и мухи - по много! И една чешмичка църцори на площада където спира рейса. Тогава нямаше пластмасови бутилки с минерална или изворна вода. Като добитък се стрелнахме към чешмата.

Немаираме с питане - мноооого обичам да питам - в къща където съм резервирала да преспиме. Беше чисто, но аз бях казала на сестра ми хотел! :lol:
Тя, докато се събличаше в стаята ме гледаше кръвнишки и просъскваше нещо, не чувах, от жегата ми се бяха запушили ушите :satisfied: . Но когато си взе студен душ се успокой.
От отгава препоръчвам поливане със студена вода винаги когато може. :satisfied:

Привечер излизаме да хапнем, и разгледаме. Селската пивница не бе одобрена...нооо в селския магазин сестра ми почти с ритници ме изкара. Басиииии якото беше! Израстнала съм на село при баба и дядо, и съм ходила да купувам хляб всеки ден през ваканциите, познавах половината село, а другата половина мен ме познаваше. Говорех с всички и се имам за дете селянче. И там в този магазин се размазах от кеф - до самуна с бЕл хляб подредени галоши, и по нататък нещо си друго. Замириса ми на родно и неподправено.

Прибираме се ние с покупки, а ни чакат със скара, вино и ракия - ми къ, гости от София са дошли!
Тук няма да има разказ :lol:

На сутринта отиваме да разгледаме Църквата. Ми църква, като църква, не бях впечетлена. Разказваха ни много, ама мен нещо не ми достигна...
После обикаляме селото и попадаме на една тучна, ама толкова тучна и зелена поляна ,ч е мога да се гмурна в нея...и в нея около 15 щъркела! Невероятна красота!!! Немога да го опиша с думи, само успях да седна, на по сухо място и да ги гледам. Сестра ми тогава много снимаше, и така се захласна в снимки, че още малко щъркелите щяха да я припознаят за своя.
Сетих за това, понеже преди малко един щъркел прелетя над нас.

Разкажи ми за първата си детска любов, моля.

Пет Май 04, 2012 8:28 pm Профил
Аватар

Хъм я да видим дали си спомням. Казваше се Ирена, бяхме на невероятната възраст от 7 години, първи клас. Абе беше си страхотно момиче, след известно съзерцание от моя страна установих, че това е жената на живота ми :lol: . Ама нали в тази невръстна възраст още не сме много наясна с пчеличките и птичките и общо взето идеята за ухажване на момиче е да я дръпнеш за плитките или да я бутнеш, или ... абе все такива романтични неща. Но аз нали от малък си падам по-голям романтик от другите, тези начини на ухажване ми се струват много постни, та си намирам мой си. Взех й шапката, ми беше някъде къмто ноември месец, хладно време едно такова, ама много хубава й беше шапката, то всичко й беше хубаво в моите очи. Та взимам й шапката и я хвърлям в една шахта, страхотен начин на ухажване, веднага се появиха сълзи в очите й, е сега вече подозирам че сълзите не са били от щастие, но тогава бях сигурен че са. Е странно след тази ми постъпка, тя вместо да ми се хвърли на врата изтича при майка си да се оплаче от мен :o . Родителското тяло дойде вкъщи и взеха че ми се караха, що съм й взел шапката, що съм я хвърлил, що такова, що онакова, тя шапката била италиянска, пък намква си. Абе направиха ме на бъз и коприва, дет се вика. Тогава бях сигурен, че възрастните нищо не разбират от любов 8-)

Я ти ни разкажи спомена, който те кара да се смееш!

Съб Май 05, 2012 9:39 am Профил
Mermaid
Mermaid
Аватар

ееее, реших, че и тук ще намина, а пък си затрих спомена :roll:
В духа на крисините напъни да учи швабския мислех да ви разкажа спомен с една германка.
Съжителствахме с нея в една болнична стая (тогава медицината не беше толкова напреднала и за операция от херния ме държаха 10 дни на болнично, а после 20 ми беше казано да пазя леглото си. На нея обаче й бяха оперирали апендикса и я караха още от втория ден да се разхожда, и тя ме канеше да се разходим заедно: Шпацийрен цузамен.

е, аз като Нел, малко ми трябва, (само да видя гърба на персонала) и...

Не помня за какво сме разговаряли, обаче как само се разбирахме - тя се заливаше от смях, а аз усвоявах техника на безкоремно смеене (Уау, а ако кихнеш какво ставашееее, рев, рев)
Но нямам спомени от други научени думи :?
Помня само, че когато безпомощно се опитвах да я попитам със самолет ли ще се прибира, ми се наложи да си спомня надпис от пощенските пликове "мит луфтханза?" :D
А когато другата ни съкилийничка поиска, преди свиждане, да обясня на младата дама, че ще я посети синът й - ветеринарен лекар, докато не се сетих да измуча "Доктор Мууу" тя не ми разбра ветеринарните напъни ;)

Следващият: пак със спомен :) ще ни разкаже конфузна ситуация в чужбина.

Съб Май 19, 2012 1:24 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Хахаха,пустият му немецки :lol: Предизвикателството на Дрийми,извика у мен, забравен почти спомен ,от една Берлинска разходка. Когато споделих познанията си по немски, лекинко съм ви подвела.:lol: Знам още няколко думички,запечатали се в съзнанието ми точно в този ден. Главни действащи лица в тази история-ние 17-годишни туристки.Всяка от нас,малко или много,учила езика в училище.Пускат ни да се разходим свободно из града,да пазаруваме,да се почерпим.Решаваме,че задължително трябва да опитаме немско кафе.След дълго обикаляне,сядаме в една кафетерия и гордо си поръчваме кафе.Сервитьорката ни пита,какво да бъде кафето.Еспресо, разбира се.На въпроса и какво еспресо,вече сме абсолютно безпомощни. :lol: /У нас тогава нямаше избор.Кафе беше равно на чаша еспресо/
Както и да е,след първоначалния шок,с помощ от приятел,избрахме някакво кафе с розичка сметана.Разкош....:lol: И така,наслаждавайки се на хубавото кафе,внезапно осъзнахме,че закъсняваме за обявения час за среща.Оказа се ,на всичкото отгоре,че сме се отдалечили толкова,че дори не знаем,къде се намираме.Решението беше взето бързо и единодушно:Такси.Настанихме се доволни в таксито.Човекът ни пита За къде?Срещата е в зоопарка,ама немците не му викат зоопарк :satisfied: :satisfied: :satisfied: Изровихме всички наименования на животни в речника си.Той обаче стои и се пули,а времето си тече.Най-неочаквано една от нас изстреля: Ам тийрпарк - сетих се.Добре че,все пак някой беше внимавал в час по немски. :lol: Всичко е добре,когато........не знам как беше нататък.

Следващият, да ни разкаже спомен, за съдбовна случайна среща,моля!

Съб Май 19, 2012 4:33 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Съдбовна, съдбовна... колко да е съдбовна. Например да срещна човека, с когото вече 30 години сме заедно :lol: Почти нелепо, но...
Представете си едно огромно опитно поле с цвекло и и синап из него. Много синап. Жлътнало от синапени цветове. Бригада да освободим полето от синапа. Не съм спала повече от час предната нощ. Почти не виждам от недоспиване и 37-градусовото слънце. Работя като робот, с почти непреодолимо желание да припадна и да се свършва, а проклетият ред е толкова дълъг... толкова дълъг... В един промеждутък на механичните си движения се изправям, поглеждам напред и виждам една тъмноруса глава и ръце, които буквално вършеят проклетия синап... в моя ред, само на няколко метра пред мен. Извиках: "Ей, сбъркал си реда!", а той: "Не, не, от сутринта те наблюдавам"
И така започна... :lol: Оказа се, че момичето с небрежно отрязаните дънки, развлечената тениска и косата, свободно пусната(тогава беше богата, красива и дълга до кръста ми) толкова го е впечатлило, че не е пропуснал да забележи забавените, като на каданс движения и измъчената физиономия...
Стотици пъти сме се смяли и умилявали на тази наша, първа, случайна среща.
Мисля, че е първият път, в който заподозрях, че случайности няма.

Разкажи ми за сбъдната мечта. Може и да не е твоя.

Съб Май 19, 2012 4:55 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Е, някои мечти наистина се сбъдват ;)
Във времето, в което френската гимназия и един сън ме накараха да мечтая да поседя край Сена, не мислех че ще ми се случи, а поседях, край Сееееенаааа :D
и то в приятната компания на едно девойче на същата възраст, на която бях аз, когато си го пожелах :)

Това обаче не ми попречи да оставя Сена в списъка с мечтите си
заради топлината в стъпалата, когато вървях по един мост,

заради една веранда, която спря дъхът и времето ми, заради една серенада....

След залез ме изпрати, с някой изгрев ще ме посрещне ;)

хайде да дойде още някой с мечта :)

Пон Май 28, 2012 3:36 pm Профил Галерия на потребителя

и ти хем го каза там горе, ама на сега. истината е, че се блъскам от дни и не мога да посоча реализирана мечта. все си мисля, че са били планове, желания, цели...то в крайна сметка каква е точно разликата, не зная. мечтаех за поне месец в стокхолм, ама не се е осъществила все още. всичко друго, което се е случвало излиза, че не е било мечта. и аз не знам.

затова този, дето идва след мен....абе дали съм разбрала правилно целта на занятието?

следващият да ни разкаже за любимия си подарък от дядо Мраз.

Сря Май 30, 2012 3:12 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

пумпала.
нищо не може да се сравни с магията на тази играчка!
Помня и един подарък от сина ми, когато беше 2ри клас - в училище бяха бродирали каренце за мама
някакво цветенце, 10 мин. след като сина ми го подари, идва при мен и каза: "Никога повече няма да бродирам!":satisfied:
а беше много сръчен в ръцете имаше купища Лего и с часове, дни, месеци, години се ровеше в него и строеше, но бродерията го беше отегчила :satisfied:

=> ще ни разкаже какъв абитурент е бил

Сря Май 30, 2012 3:50 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Обикновен. :lol: Радвах се(като всеки глупак), че свършвам училище и ставам голяма и... :lol: независима.
Е, трябваше ми време да осъзная, че такова нещо като независимост няма, все се намира по някоя и друга
зависимости и докато се научих как да ги туширам...
Но като абитуриент далеч не ги знаех тези неща. На всичкото отгоре бях и формен идеалист(и сега съм, но не съм и толкова глупава, колкото изглеждам :lol: ).
Млада. Красива. Елегантна. Нахакана. С червена рокля(дали някой се учудва :lol: ) шита по модел на Шанел.
На бала си присъствах точно 2 часа. Не ми позволиха втори куверт и гаджето не можеше да е с мен. Но аз можех да
съм с него :lol: и си тръгнах от бала.
Всъщност най-ярките ми спомени са от серенадите, които правехме на любимите си учители. Наистина беше много красиво, трогателно, вълнуващо и незабравимо.

Разкажи ни спомен за човек, когото много обичаш, но вече не е до теб.

Сря Май 30, 2012 11:32 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща