Последно посещение: Пон Дек 18, 2017 6:31 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пон Дек 18, 2017 6:31 pm

[ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
А това опитвахме ли го... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение А това опитвахме ли го...
Продължавайте как ви доде, без цензура и без страх!
Когато някой напише КРАЙ - се подхваща ново.
Да почна начи... хммм
ТЪЙ!

Чу се шум от стъпки и на вратата се почука. Хари извъртя стола както си седеше облегнат на него и се обърна към малката приемна. Остави изпушената наполовина цигара в пепелника и извика полукултурно – Влизай! Вратата се открехна плахо и една смутена брюнетка обърна лешниковите си очи към него. Когато се увери, че викът бе предназначен за нея, тя се мушна покрай вратата като тих майски дъжд ромолейки към бюрото му. Имаше малки розови устни и дълга коса пусната в небрежни вълни към раменете й. Носеше черен панталон, бяла блузка със симпатични малки ръкави и надпис върху стегнатите си гърди – Джерико. Хари нямаше представа кой по дяволите е Джерико, но би дал левият си бъбрек да бъде на мястото му.
...

Пон Окт 11, 2010 6:34 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Мнение Re: А това опитвахме ли го...
Това да не е Фил Марлоу, авторът на Реймънд Чандлър :lol:

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Пон Окт 11, 2010 6:40 pm Профил WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

от изумление беше забравил да си изтръска цигарата и пепелта поръси косъмчетата по гърдите му.
С непривично стеснение той нескопосно започна да се почиства, като не откъсваше очи от мацето, което пък стоеше някак смутено на крачка от вратата и го гледаше втренчено. Погледът му отново фокусира надписа на блузата и. Неочаквано и за самия него, Хари изсумтя:
- Кой, по дяволите е Джерико? - като всичко в този поглед говореше, че не гледа надписа, а това, което леко се полюшваше под него...

Пон Окт 11, 2010 6:47 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

... наблюдаваше под полу спуснатите си мигли как надписа Джерико плавно и ритмично приближаваше към него.
Докато с леко поклащане не се установи на две педи пред носа му.Това го изненада беше готов да наблюдава това движение ... докато свят светува... Когато надписа се успокои отвори очи и погледа му тръгна към шията, очите му се отплеснаха по светлината на трепкащите обици. Загледа се в малката дупка на ушната мида и ...

Пон Окт 11, 2010 6:49 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

...се усмихна.Вдигна очи към нея и каза:
-Не съм се обръснал.
Тя го погледна стреснато.
-Моля?
-Нищо,само си мечтаех.Слушам ви.Но първо седнете.Така по-ясно ще разбера коя сте и защо сте тук.
...

Пон Окт 11, 2010 7:17 pm Профил
Аватар

-Хм, да не се окаже наистина, че сте детектив, каза мило тя, забелязвайки дръжката на беретата под купчината разхвърляни книжа по бюрото. Ако наистина сте такъв, би следвало всичко да ви стане ясно с времето ... Всъщност, бих искала да издирите за мен едно лице, което сама не мога да открия... Наричайте ме г-ца Омега.

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Пон Окт 11, 2010 7:32 pm Профил WWW

Хари не си падаше по демонстрацииите на човешка близост. Още по-малко да проявява слабост пред жените, с които общуваше. Макар че понякога намираше много общо в това с работата си, винаги му беше безкрайно трудно. И най-важното, че го намираше за безсмислено. Но гласът на непознатата го отпусна.
- Аз имам нужда от помощ.

- ?

Настъпи мълчание.

- Вчера попаднах на обявата във вестника. Нали вие сте ловеца на влечуги? Змии...

Пон Окт 11, 2010 7:36 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Погледа,с който я стрелна,би се харесал на всяка уважаваща себе си кобра.
-Ти змия бръснала ли си ?! -изсъска той.

Пон Окт 11, 2010 7:41 pm Профил
Аватар

... - Имаш предвид на бялата змия ли?!?! Ти мен за какво ме мислиш, бееее?
Ne siam kurve tuke, siam prostitutke (тук автора мълчи щот се затруднява с превода).
Хари съвсем се стъписа от неочакваното откровение, явно пред него седеше пич. За да спечели време
пъхна една клечка кибрит в устата си и с езика си я разходи от единят до другият край...

Пон Окт 11, 2010 9:37 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Но бързо се окопити при вида на изправената пред себе си красива жена и се надигна от стола зад натрупаното с бумаги бюро, като с жест я покани да седне на позакъсаното на места кожено кресло.
Тя приседна с финеса на кралска особа. Сядайки въздъхна, отвори красивата си чанта("Струва поне петстотин долара"- мимоходом констатира Хари) и извади плик, акуратно отворен с нож за писма от долната страна.
"Интересен подход на отваряне" - помисли детектива и извади клечката кибрит от устата си.
- Ще бъде ли дамата така добра, да ме информира за целта на посещението си. - каза го с доста по-различен глас. Някак по-мек с нотки на състрадание. Видът на изящната безпомощност срещу него беше стопила и мрачното му настроение, което го поддискаше от сутринта, и газещият го с тежките си лапи махмурлък
- Преди десет години - започна тя с мелодичния си глас - се омъжих за управителя на Були банк в Чикаго, Джон Кроу. Две години след началото на брака ни, той не се върна от ски в Аспен. Бяха той и още трима от управителния съвет на банката. Лавина... - дамата отвори отново чантичката си и извади изящна бродирана кърпичка. Хари се опита да види монограма, но така и не успя. - Издирваха ги в продължение на почти месец, но нищо не откриха, само шапката на Джон - тя избърса под лявота си око леката влага, заплашваща да осакати перфектния грим - После започна едно голямо разследване. Оказа се, че от банката липсва крупна сума пари и... Но това е друга тема. - Тя извади лист от плика и го подаде на Хари - вчера следобед получих това.
С изрязани от вестник букви на листа беше изписано: "Кучко, и ти ще си получиш заслуженото". Под текста имаше залепена снимка от вестник, на която се виждаха изобразени няколко клошари, ровещи в обществено бунище. Лицето на единственият в анфас беше заградено с червен химикал.
- Кой е този - забол пръст в лицето на снимката, попита Хари.
- Работата е там че... че... че прилича на съпруга ми, мистър Мадлоу - затова съм при вас. Бих искала да откриете човека от фотографията.
Той се усмихна с половин уста:
- Нищо работа. Да открия клошар по снимка от вестник, с неизвестна дата и от неизвестно място... мисис Кроу...
- Мисис Богарт, простете ми... с бащината си фамилия съм. Затова съм при вас... Казаха ми, че сте най-добрия...

Сря Окт 13, 2010 9:08 am Профил Галерия на потребителя
 [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща