Последно посещение: Съб Дек 16, 2017 12:55 pm Галерия Галерия   Дата и час: Съб Дек 16, 2017 12:55 pm

[ 4 мнения ] 
В подножието 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение В подножието

Като го погледна в излишното огледало зад гърба си виждам Ъ-тач.
Обърнато наопаки бъбренето е докосване. Докосването чрез брътвежи. Докосни. Като откос. Като полъх. Или като подметките готови за обръщане.
Надписите са за бъбрещите. Истината е в огледалата. Като око без грим. Когато прехвърлиш ограничението на надписа достигаш тачЪ. А отвъд огледалото си изненадан, че вътре нещо пресъздава твоя образ. Факт е, че не винаги са нужни огледални образи, за да носиш надписа със себе си. Надписът или лъже или казва истината, което понякога е по-лошо. Обикновено се самоизтрива след определено време, но междувременно е успял да създаде илюзорно заблуждаващо присъствие. Илюзорен тач. ТачЪ на илюзията. В надписа няма никакъв смисъл, но е изписан толкова ясно, че човек може и да се заблуди. А се твърди, че човек е най-разумното същество от всички животни. Но и сам не знае дали да приеме тачЪ за истина, или и той е подобно на операта и киното, както подсказва изменчивостта на надписа. Нали и там са всички неща само картини и изображения, предназначени за утеха и успокоение на прекалено свикналите с действителността или на боящите се от нея? Хората имат непреодолимо влечение към измислицата и изображението. Затова забравяйки за огледалния образ прикриват всичките си илюзии с етикети, надписи, табелки... Действителността като че ли не е достатъчна на тачЪра, на него не му стига един свят и той си създава все нови и нови. ТачЪр – търпелив носител на неизличима болест. Болест, която погледната през призмата на огледалото се определя като неподвластност на табелите.

Сря Мар 24, 2010 9:53 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Мнение Re: В подножието
Докосващият винаги има послание. Най-малкото има резултат от тушето(палпирането).
В подножието е споменът (насъбралото се), а зад огледалото е истината.
:roseforyou:

Съб Юли 10, 2010 2:29 pm Профил

Привет, Густа. (дано не те подразни това обръщение, освен, че ме води към адриатика, ми довява полъх на маслини, розмарин и слънце)
Понякога правим опити да се дистанцираме демонстративно от всички илюзии, които предполагам се страхуваме, че може да ни изградят образ на вятърничеви и слаби.

Но целият живот е изтъкан от илюзии и всъщност няма нищо страшно в тях.

Когато писах това, бе породено от разговори, които водехме.

А сега спонтанно изникна в мен образа на табелките, приковани към вратите на апартаментите ни и пощенските ни кутии.

Кои сме всички ние? :lol:

(това възклинка един анимационен герой в серия на Чип и Дейл. винаги ме усмихва, когато си припомня ситуацията)

Вто Юли 13, 2010 8:09 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Достави ми удоволствие прочита на размислите ти. Илюзиите са неизменна част от живота ни и, когато не позволяваме да доминират, всичко е ОК. :think:

Пет Юли 30, 2010 1:23 am Профил
 [ 4 мнения ]