Последно посещение: Пон Авг 21, 2017 2:59 am Галерия Галерия   Дата и час: Пон Авг 21, 2017 2:59 am

[ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
10те най - във Вашия град 
Автор Съобщение
Mermaid
Mermaid
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение 10те най - във Вашия град
или:
Дестетте места, които непременно трябва да посетя, когато дойда във Вашия град.

И освен че се зачудих как ми хрумна пак с десятки да се боря :o
се зачудих и Кой е Моят град?
Родена съм в Бургас.
Живяла съм и в много други градове...
Градът, където е сърцето ми е Варна.
Градът, където е душата ми е Париж.
Градът, където живея от доста време е Пловдив ;)
Кой е The Town I loved so Well???

...
Дойдох Пловдив да ви покажа, щото за другите имаме кой да разкаже :)

И щото намерих чудесни пътеписи на един пловдивчанин Иво Сотиров.

Четете и гледайте снимките в пътеписа, аз само малко ще щриховам местенцата ;)

1.Не знам кой хотел ще си изберете да отседнете за нощуване, но за едно кафе се качете в кафенето на последния етаж на хотел Санкт Петербург - носете си и картата на Пловдив ;)
Ще разгледате града отвисоко :) може да си харесате и местенце, за което не съм напомнила ;)
Носите ли си карта на града, в който отивате? Аз гледам навсякъде да съм снабдена със ;)

а аз понеже съм си по зеленото ;) ще почна с гората
2.Гребен канал /Гребната база/. В пътеписа ще прочетете: Едно от удобствата, които ви предлага град Пловдив е отличният гребен канал. Струва си да го посетите когато желаете да се разходите, да покарате кънки или колело, или просто да си починете сред невероятната природа на региона. Това е любимо през почивните дни за много хора от Пловдив.

Но дали ще усетите, че на десния браг на Марица, в западния край на града си имаме късче истинска Гора? Дори истински див заек може да срещнете.

3. Градската градина (от Народната библиотека до Централна поща) може би не е най-красивата, която сте виждали, но е приятно място (с много пейки ;)) и ако дойдете наесен и е изпълнено обещанието на кмета на Пловдив Славчо Атанасов: В езерото на пеещите фонтани в Цар Симеоновата градина ще има лодки и водни колела. ...разходете се там вечерта :)
В пътеписа много хубаво е разказана историята й и какво ще видите из нея, а в края ще стигнете до Паметника на Гюро Михайлов и

4. Централна поща - разкопките и Римският форум край пощата ще ви пренесат във времето назад ;) а в едно приятно ресторантче "Хемингуей" ще ви нахранят вкусно.

5. И тръгвате по Главната пешеходна улица от Централна поща до площад "Джумаята" и след разни други разнообразни ;) ще стигнете Джумаята, Слънчевия часовник; Римския стадион и
... вече пооределите сергии на художници и най-вече приложници (не разбрах някаква забрана ограничителна ли има или много ни станаха галериите, та не излагат толкова тук????

6. Продължете към площад Съединение
преди години щях да ви препоръчам непременно да отидете и до Четвъртък пазара- не бях виждала из България толкова чист, богат и подреден пазар, а цветната му алея беше фантазия приказна
Сега... вече се срещат и другаде, а този позанемарен - предстои му местене :(
Но тук в района са Историческият, Археологическият, Природо-научният музеи.
и Чифте баня (днес Център за съвременно изкуство).

7. А сега де, до седем стигнах, ами тепетата?
Бунарджик | Джамбаз тепе | Джендем тепе | Марково тепе | Небет тепе | Сахат тепе | Таксим тепе
Е, те вече не са седем - 6 са. Марково тепе е в историята... :)
Ако разполагате с ограничено време - ще препоръчам Бунарджика (Альоша) за разходка, хапване или постановка в Летния театър, или Младежкия хълм (Джендемтепе) за детската железница или за катерачи.

8. Една разходка из Панаирния град, дори в непанаирно време е приятна (е, ако не попаднете в много усилни строително-ремонтни дни :()

9. Културен център Тракарт: в подлеза преди тунела под Стария град ще разгледате останки от Жилищна сграда “Ейрене” – /4-5 век/ , паментик на културата от национално и световно значение. Вълнуващо е да се "разходиш" по мозайките из къщата, а екскурзоводката ще ви накара да си представите живота в нея, в Къщата, де ;)!

10. И накрая- още десет, че и повече ;) местенца в Стария град, за който същият Иво Сотиров е написал специален пътепис

=и ето остана извън десятката Паметника на Кан Крум... :)
Е, Колкова!

:D

Пет Юни 12, 2009 11:44 pm Профил Галерия на потребителя
Фурия
Аватар

Мнение Re: 10те най - във Вашия град
Дрю,аз съм на село бре :roll:
тук няма 10 най.

Нед Юни 14, 2009 5:46 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Шериии! Как да няма?
Я се поогледай!
А коларския път дето ни чакаш?
{} {} {}

Нед Юни 14, 2009 11:13 am Профил Галерия на потребителя

А краварника, дето е разрушен от извънземен кораб? :satisfied: сестро!

Дриймиииииииии, страхотно си я измислила тази класация! Чудесна е! {} {} {}

Започвам да си ги измислям.

Нед Юни 14, 2009 3:09 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

да ви водя из Плевен тогава:
1. без "кайлъка" няма да стане. Затова го слагам на първо място. Природен парк, един от най-големите на Балканския полуостров, намира се в южната част на града, в каньона между плевенските скали. Облагораден по идея на ген. Иван Винаров и с участието на всички жители на града, кой с пари, кой с труд. Беше занемарен, но отново възвръща своето очарование и е приятно място за прохлада и отмора на много плевналии. Дълъг е около четири километра. Има красиви вили и хотели, малки и по-големи ресторантчета в стар и нов стил. Чудесни алеи за разходка и велоспорт, тенис-кортове, езерце с лодки, два язовира и басейн. В него се намира и летния театър на града(ама още не са го отремонтирали :( )

2. Водната каскада - красиво местенце в центъра на града, отново построено с участието на всички граждани-доброволен труд, доброволно самооблагане. През лятото е райско местенце в знойните плевенски жеги.

3. Парк "Скобелев" - мое любимо, тихо местенце за разходка. Там е и "Мъртвата долина".

4. Панорама "Плевенска епопея" нея задължително трябва да посетим. Рожба е на цяла България и на руски художници и скулптори.

5. Мавзолей - костница на загиналите руски, румънски и финландски воини в Руско-турската освободителна война и при обсадата и щурмовете на Плевен.

6. Музей "Освобождението на Плевен" - намира се в центъра и там Осман паша е предал своята сабя. Мъничка, добре поддържана градина и малката къщичка в центъра.

7. Военно-историческия музей. Един от най-големите на Балканския полуостров. Намира се в центъра, в сградата на бившето ШЗО.

8. Градската градина-едно приятно, зелено местенце в Плевен.

9. Старата главна-пешеходна зона. Кестени. Джадето-както му викаме.

10. Старият римски град "Сторгозия". Имала съм удоволствието да участвам в разкопките на южната му стена.

ох, то има още места, които си заслужава да бъдат видяни.

изобщо... нали съм си шовинист, обичам си го този спретнат, кестенов град, с най-високите летни температури и най-ниските зимни :)

Пон Юни 15, 2009 12:06 pm Профил Галерия на потребителя

Ех, Нел... Тъкмо си мислех, че бих писала в темата, когато намеря време да дойда
и да поснимам, защото исках да вкарам моето виждане за нещата, но клипът е страхотен,
а и ти си дала доста подробно описание. :) От изброените места само "Сторгозия" не съм
посещавала, но за всичко друго съм напълно съгласна. Всъщност, може би без старата
главна - 'ич не обичам безсмислените разходки, да не говорим пък колко магазини и кафета има там... :lol:
Кайлъка... Ех, Кайлъка... Колко пъти съм ходила за риба там с дядо...
А "Мъртвата долина"... Час и нещо пеша в най-знойните плевенски жеги с такъми на рамо,
докато стигнем до вкъщи - колко пъти съм го изминавала тоз маршрут! И след дълго ходене - спирка
за почивка на едни стълбички - и залез над града... 8-)
На прекрасния роден Плевен само летните температури трудно понасям... Аз в София едва
ги издържам, а там пък - съвсем! :lol:
Бих добавила - от чисто егоистичен признак, защото всякакви войнишки работи са ми много
интересни - и ШЗО-то в Девети квартал (май вече го затвориха), където доста години чичо ми
се будеше в 5 сутринта от химна и... песни на Рики Мартин при сутрешната проверка... :lol:
Изобщо... Благодаря ти за тази разходка! :)
А дали духовият оркестър, който преди свиреше всеки четвъртък от 19:00 между второ и трето
малко фонтанче до каскадата, още се появява? Виждала съм ги само през лятото... А каскадата
всъщност от дете не съм я виждала работеща... А бе толкова красива...
Боже, за малко да забравя! Най-хубавият сладолед в Плевен - при чичкото до магазин 'Еталон'
май се казваше... Преди до него беше шатрата, където продаваха закуски... Тя се премести, но
човекът остана. 8-)

Пон Юни 15, 2009 2:46 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Не са закрили казармата в девети квартал, Цвети. {} Сега там е Казанлъшката брикада :lol: (нерде Плевен, нерде Казанлък, но...)
е, не знам дали свирят химна всеки ден, живея на отсрещния баир(Дружба), но духовият оркестър на Дом на армията свири до каскадата всеки четвъртък. Дааа... хубавичък ни е градът и не е променен за лошо.

А на мен ми се смееха приятелките навремето, че предпочитах Скобелевия парк за разходка. Толкова е тихо там, чуваш само скърцането на дърветата от вятъра...

А ти, Цвети, отиди и виж стария град някой път. Не е много останало, но е останало все пак от римско.

да препоръчам и някои заведения, а?(макар че ще се нацупя ако някой от вас дойде в Плевен и не ми се обади :twisted: )

заслужава си да се влезе в ресторант "Пещерата", той наистина е в пещера, а доколкото знам вече е готов от ремонт и бар "Чертога", който също е в пещара... всъщност препоръчвам всички заведения в "Кайлъка" през летния сезон. И запомнете-ако в града е 43 градуса, в "Кайлъка" е много по-хладно :)

Пон Юни 15, 2009 3:01 pm Профил Галерия на потребителя
Confessor
Confessor
Аватар

10?! че то няма толкова места в Сливен, бе...

елате в пиано бара. ние сме там. друго ви не требе :mrgreen:

Вто Юни 16, 2009 6:00 pm Профил

Нел, крепостта "Сторгозия" я посетих, но снимките оттам още не съм ги получила. :P
Nell написа:
изобщо... нали съм си шовинист, обичам си го този спретнат, кестенов град, с най-високите летни температури и най-ниските зимни :)

+1!
Най-сетне се добрах до прекрасния роден край и намерих време да щракна няколко фотоса след 15-20 минути мъка. Искам статив, бе! :evil:

Това е част от Плевен на тъмно. Другото... Да гледаш звездите, наместил се на уютния носорог в Градската градина, който помниш от детство... Не се описва със снимки. :)

Пон Авг 24, 2009 2:44 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

ех, че са красиви, Цветенце {}
личи си, че с обич си ги правила

Пон Авг 24, 2009 9:32 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща