Последно посещение: Чет Юни 29, 2017 4:18 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Юни 29, 2017 4:18 pm

[ 8 мнения ] 
Подари ми... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Подари ми...
Между другото - Коледа е. Нали, ако някой не е забелязал да кажа. Повлияна от подаръци, мирис на иглички и мандарини, светещи лампички, еленчета и т.н., и т.н. аз - Ина Хубавицата(не, че нещо, тва е по баща) Трифонова, реших - те ви на тема за Подаръците.
Какво искате да ви подарят? Не само на Коледа, по принцип. Какво би ви зарадвало. Какво бихте искали вие да подарите на някой...
Все пак, всеки от нас понякога е Дядо Коледа и не само по празниците;)

Навярно вече сте чели моето писмо до него, (или пък адресирано до някой друг) но аз ще си кажа. Пак. И така, докато някой не почне малко по малко да го сбъдва...:oops:

Подари ми…

Аз съм човек, който обича подаръците. Обичам аз да ги правя. Не да ги получавам. Обичам… да раздавам щастие. Да видя усмивката на лицето ти, когато успея да ти дам този подарък, който ще я предизвика. Обичам да видя онази усмивка. Дето идва от душата ти. Обичам да знам, че съм зарадвала точно нея. Това е най-скъпия подарък. Когато успееш да зарадваш душата. Безценно. Тя не знае пари. Тя няма нужда от кола. Или микровълнова. Или… каквото и да било материално. Да, знам, че ти, ако имаш нужда, би я зарадвал и сам. Но обичам, когато аз успея да зарадвам нечия. Тогава съм щастлива и аз. А какво искам да ми подариш ти ли…? Искам… искам да зарадваш моята. Независимо колко пари имаш, ако не усещаш душата ми, ако не разбираш този вълшебен, приказен, вътрешен свят… никога няма да успееш. И затова…
Подари ми… подари ми сладката носталгия. Подари ми, гъделичкаща душата меланхолия. Подари ми, мириса на пролетта. Подари ми, свежестта на дъжда. Подари ми онова чувство на свобода. Когато не ме интересува, че току-що излизам от фризьорския салон, а навън вали. Подари ми, дъждовна целувка. Подари ми, студеното разсъмване. Подари ми дивост. Подари ми прегръдка, в която светът се топи. Подари ми детското. Подари ми. Подари ми…
Носталгията… обичам я. Защо? Знам ли… Обичам да се връщам назад. Всичко е толкова изстрадано. Изживяно. Напоено с пълната палитра от емоции.
Меланхолията… нямам обяснение. Явно е в природата ми. Тя е моята сладка болка. Която, макар и рядко, обичам да изпитвам.
Пролетта… тя е моя. Аз съм тя. Начало. Ново. Свежо. Недокоснато. Диво. Дъждовна… Най-красивия плач. Това е дъжда. Най-нежния. А синхронът между плача на небето и този в душата… уникален. Не, не съм тъжен човек. Но обичам да вали. Дъждът не ме натъжава. Напротив. Действа ми като приятен плач. Успокояващ. Обичам да го гледам. Да заспивам под тракането на капките. Да го усещам. Да вървя под него. Обичам.
"… аз искам да съм див, неудобен и жив, и да дразня питомния свят…". Точно това искам. Искам да съм свободна. Да усещам свободата с всяка частица от мен. Да съм дива. Повечето хора са питомни. Аз не. Искам да съм дива. Да съм им неудобна. Не съм съвместима с хора, които подлежат на дресировка. Искам да се почувствам жива.
Разсъмването… най-приказната част от денонощието. Искам да го посрещам. Всяко утро. Искам аз да посрещам слънцето, а не то мен. Искам аз да съм навън преди него. Искам да усещам свежестта на изгрева. На събуждането. На недокоснатото. Когато денят още не е започнал. Когато още не е обременен от каквото и да било. Искам…
Прегръдката, в която всичко се топи. Не всеки може да я даде. Тя е усещане. Тя е вълшебна. Светът изчезва. Остава само тя. И колкото и време да мине, ти я помниш. И се връщаш назад, и я чувстваш. И пак става вълшебно.
Да съм дете. Да тичам на воля. Да се смея с цяло гърло. Да се крия. Да си играя. Да съм чиста. Да съм искрена. Да съм недокосната от материалния свят на големите.
Подари ми… подари ми този свят. Изгубих се. И не мога да се намеря. Подари ми моя свят… Върни ме… Подари ми. Подари ми…

Нед Дек 28, 2008 5:46 pm Профил

Мнение Re: Подари ми...
НА!:P

Пон Яну 05, 2009 4:17 pm Профил
Аватар

Добър вечер, лебеди!

Странна птица е лебедът, избира партньор за цял живот.

Сега ще споделя с вас нещо красиво, което все още е достояние на твърде малко хора...

По време на бременността обменът между организмите на майката и плода не е еднопосочен, както се смята. Жената е принудена да придобива някои черти и характеристики на бъдещото си дете, в противен случай то не би могло да оцелее (нужна му е енергийна и информационна среда). Както е известно ембрионът носи наследствеността и на бащата...
Това означава, че жената, посредством развиващия се зародиш, придобива и на физическо равнище черти от бащата на бебето.
От една страна, посланията, които плодът праща, са под формата на хормоноподобни химически субстанции, но от друга, той буквално "колонизира" майчиния костен мозък чрез предаването на стволови клетки. Произвежданите от тях пък лимфоцити остават цял живот в майката.
Съвсем ясно, явно и обосновано - посредством плода, във физически план, майката и бащата мъничко се сливат.
Разбира се, това с по-голяма сила важи за енергийно-информационното им взаимодействие, което всъщност е причина за това грубофизично отражение.

Пет Май 22, 2009 9:27 pm Профил
... феичките са толкова мънички, че в техните сърчица има място само за една емоция ... ако са радостни, те само се радват, ако са тъжни, само тъгуват...

Пет Май 22, 2009 9:59 pm
Аватар

Чет Юни 11, 2009 6:16 am Профил
Аватар

Подари ми кротост и търпение!

Нед Дек 25, 2011 1:08 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар