Последно посещение: Вто Ное 21, 2017 4:29 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Ное 21, 2017 4:29 am

[ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
жените били по-умни отколкото се мислят 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение жените били по-умни отколкото се мислят
"In investigating the question of whether men are smarter than women, British researcher Adrian Furnham came up with some startling results. His analysis of some 30 studies showed that men and women are fairly equal overall in terms of IQ, but women underestimate their own intelligence while men overestimate theirs. Surprisingly, both men and women perceived men being smarter across generations — both sexes believe that their fathers are smarter than their mothers and their grandfathers are more intelligent than their grandmothers. And if there are children, both men and women think their sons are brighter than their daughters."

http://www.newsweek.com/id/101079

Пон Дек 07, 2009 9:56 am Профил

Мнение Re: жените били по-умни отколкото се мислят
Това прозвуча като коледен подарък от Стей за женските обитатели на мястото. :D
А може би именно в себееоценката се крие разковничето за успеха и реализацията на двата пола.

Мъжете определено страдат от по-малко количество прегради, които сами си поставят.

Но ми се струва, че с времето това малко се променя.

Войствуващият феминизъм си казва думата.

И какво правим сега с пълния член? Подочух нещо, но не съм сигурна.

Дали ще има санкции за употребата му оттук нататък? :roll:

Пон Дек 07, 2009 10:35 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Събота , в малките часове из баровете спорих по темата за жените и работния свят. :)

А развиването на интелекта и качествата, не са ли въпрос на начин на живот, контекст, очаквания, изисквания от обществото ?? По един начин се формира характера и капацитета на някой (жената), който 1 не работи/не се очакват от него високи професионални успехи/не се поощряват у него качествата, които биха довели до успех даден проект и на някой, от който се очаква обратното (мъжа).

Според мен една и съща жена би развила различни способности в различен контекст, възпитание и общество.

за това жените се мислят за по малко способни - освен, че това им се натрапва диретно или индиректно, начинът им на живот през вековете и поколенията е формирал,поощрявал и поддържал по-нискък интелект (ограничен достъп до образование, затваряне в къщи и роля на перачка/чистачка/родилка - спомагачка за блясъка на мъжа). Да не забравяме, че процесът на еманципация е започнал преди не повече от 50 години...Какво са 50 години в сравнение с 20 века ?

Пон Дек 07, 2009 11:23 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

хм...
жените са устроени много по-сложно от мъжете и е логично и да са и по-умни

нищо ново под старото слънце

всъщност господството на мъжете винаги се е базирало не на ум, а на физическа сила

слабостта на жената е една от най-красивите хитринки ;) :lol:

Пон Дек 07, 2009 11:32 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

ераклия - не от мен, а от британския учен :) но аз общо-взето съм съгласен с него (макар че има и изключения, включително на този форум)

според мен това има нещо общо с факта че мъжете не търсят умни жени

нел - хаха

Пон Дек 07, 2009 11:43 am Профил
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Ще се съглася и аз с "от всекиго по малко". ;)
Ер, засега пълният член остава, иначе оставаме без поколение. :lol: Съгласна съм с това за преградите и самооценката, но съм против войнстващия феминизъм.

Нелка, всъщност господството на мъжете винаги се е базирало не на ум, а на физическа сила.

Стей, мъжете не търсят умни жени, но често намират такива, и от това само печелят, ако и те са умни.

Разликите в половете са ясни още от детството - момчетата прохождат и проговарят по-късно, по-зависими са някак от майките си, момичетата са по-амбициозни и оправни, по-рано влизат в пубертета и съзряват по-рано. По принцип говоря, изключения винаги има.

Абсолютно това исках да кажа и аз, Мадам, че жените са си стояли вкъщи и не са имали достъп до мъжкото общество навън. Сега вече не е така, и се вижда колко напред отидоха жените в мъжката територия, стремейки се да поддържат и женската, а мъжете като че ли отстъпиха някак си. Преди време зададох този въпрос другаде, но сега искам да питам и вас:

Мислите ли, че бъдещето принадлежи на унисекс човека, не биологически, а социално. Жените поемат и мъжки функции, а мъжете - и женски донякъде. Унифицираме ли се социално?

Пон Дек 07, 2009 1:45 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

да уравним понятията - кои са женските и кои мъжките функции в обществото?
защото физическите са ясни

Лично аз съм против феминизацията.

Пон Дек 07, 2009 2:17 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Заемането на управленска или друга длъжост от майката, която изисква голяма отговорност и посвещаване. Вземането на отпуск по майчинство от бащата, отглеждане на дете, готвене, чистене, пране. За облеклото е ясно - много от жените предпочитат най-много спортното унисекс облекло - дънки, джинси, парки и пр., в това число и аз. Все по-големия процент пушачки и алкохолички, неможещи да сготвят една свястна манджа, но пък са страхотни зад волана. ;) Знам, че това идва от начина ни на съвременен живот. Струва ми се, че той ни "изравнява" в гореспоменатия смисъл.

Пон Дек 07, 2009 2:33 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Пон Дек 07, 2009 3:43 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар