Последно посещение: Чет Дек 08, 2016 10:03 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Дек 08, 2016 10:03 pm

[ 12 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Биографични 
Автор Съобщение
Mermaid
Mermaid
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Биографични
Отдавна ми се иска да си имаме отделен "киносалон" за биографичните филми и... оттогава всеки хубав филм се чудя къде да го споделя, а още не съм се наканила залата да построя :)
пък като сме си лебедово кралство как да не се почне с филм за Чайковски?
The Music Lovers(1970)Един чудесен филм с режисьор Кен Ръсел
Ще изкопирам от Замундата:

В ролите : Ричард Чембърлейн, Гленда Джаксън, Макс Ейдриън
## Резюме : Изпълненият с бурни емоции и страсти биографичен филм на Кен Ръсел за живота на Пьотър Илич Чайковски изобразява вътрешната борба и чувството за вина на великия руски композитор по отношение на неговата сексуалност, брака му и лудостта на Нина (Гленда Джаксън), скритата му страст към граф Антон Чиловски (Кристофър Гейбъл) и силната му привързаност към сестра му. Напълно завладеният от изкуството Чайковски все по-трудно се справя с живота си, докато не открива спасение в тайната любов на богатата си покровителка, с която общува само чрез писма.

Модест Чайковски (1850—1916) – по-малък брат на Пьотър Чайковски. Виден руски драматург, либретист и преводач. Работил e като музикален и театрален критик.
Александра (Саша) Чайковска (Давидова) (1842-1891) – по-малката и любима сестра на Чайковски.
Николай Рубинщайн (1835-1881) – известен руски композитор и пианист. Заедно с брат му Антон се основатели на консерваториите в Москва и Санкт Петербург.
Антонина Милюкова (Чайковска) – съпруга на Пьотър Чайковски.
Надежда Фон Мек (1831-1894) – известна руска меценатка, която е покровителка на Чайковски, Николай Рубинщайн и Клод Дебюси.

Съб Дек 22, 2012 1:15 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Мнение Re: Биографични
за Чайковски съм гледала и един руски филм, но не можа да ме впечатли толкова, макар че биографично може и да е бил по-богат...
Естествено в художествените биографични филми гледаме това, от живота на легендите, което е впечатлило създателите, и по начин такъв, който те го виждат...
С един много странен поглед е направен един велик филм за великия Моцарт:

Amadeus / Амадеус (1984)
Режисьор : Милош Форман

Знам, че сигурно всички сте го гледали, но по достойнство да си го наредим тук :bow:

и се изкушавам да пусна и един 8 мин. клип и макар че е без превод, знам, че ще си го догледате с удоволствие - просто за припомняне

Нед Дек 23, 2012 11:28 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

E, днес пак тук реших да дойда.
В тихата и святата: един филм за
Историята за Раждането на Христос (2006)
The Nativity Story

Честито ни Рождество Христово!

Пон Дек 24, 2012 4:02 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Тамън бях тръгнала с Амадеус, но си ми прочела мислите. :bear:

Elizabeth: The Golden Age

Страхотната Кейт Бланшет

Пон Дек 24, 2012 10:15 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

:D Със страхотната Кейт Бланшет ме накара да донеса още един филм, с който за насам се бях запътвала

за Боб Дилън : I'm Not There / Не съм там (2007)

дето наистина по някакъв много мистичен (като цялата му личност за феновете му) начин Дилън хем го няма, хем си е много там, заедно с тези, които са му харесвали, оказвали някакво вличние, прекланял им се е и...

Сря Дек 26, 2012 12:34 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

:) цяла серия музикални ме "напъва" да ги доведа, ама днес идвам с:
Finding Neverland (2004)

Пътят към Невърленд е биографичен филм, който разказва историята на създателя на пиеси Джеймс Матю Бари и неговите взаимоотношения с едно семейство, което го вдъхновява да създаде Питър Пан.

а вие? вярвате ли във феи?

Съб Яну 05, 2013 11:03 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Мдааа, и веднага се сещам за този...

Нед Яну 06, 2013 4:50 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Мдаа, ама филма няма да коментирам, макар че съм го гледала няколко пъти заради музиката и Вал Килмър
виж, книгата ми хареса доста повече
"The Doors: От другата страна"

и горе-долу така гледах и двете рози, които ще донеса, но пък си заслужава да се видят

Розата (1979) / The Rose(САЩ)
за Джанис Джоплин

La Vie En Rose (2007)
за Едит Пиаф

:roseforyou: :roseforyou:

Пет Яну 25, 2013 11:54 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

още няколко музикални:

Кадилак Рекърдс
Cadillac Records (2008)
Филмът проследява възхода на компанията Chess Records на Леонард Чес (Ейдриън Броуди) и нейните творци, сред които са имената на Мъди Уолтърс (Джефри Райт), Литъл Уолтър (Калъмбъс Шорт), Чък Бери (Мос Деф), Уили Диксън (Седрик Шоумена) и великата Ета Джеймс (Бионсе Ноулс).
В тази история за секс, насилие, надпревара и рокендрол в Чикаго през 50те и 60те години, филмът разказва вълнуващия и необуздан живот на някои от най-великите музикални легенди на Америка.

Вечната музика
De-Lovely (2004) за легендарния композитор Коул Портър.
Париж, Венеция, Бродуей и Холивуд… Животът на Коул (Кевин Клайн) и Линда (Ашли Джъд) Портър е всичко друго, но не и обикновен. Макар непресекващата му жажда за авантюри да е напрягал брака им, до самия край тя си остава негова муза и е вдъхновила едни от най-прекрасните песни на 20-и век.
Птицата
Bird (1988)
Фанатичната любов на Клинт Истууд към джаза, го подтиква да заснеме биографичната продукция "Птицата", посветена на един от най-великите джазови музиканти Чарли Паркър.....
Клинт Истууд казва:
“Исках да заснема филм, който да внушава онова изключително радостно въздействие на джаза, което изпитах за първи път едва 15-годишен. Исках да заснема филм за Чарли Паркър - Птицата, един от колосите в джаза, за загадките около него, за силата и слабостите му, за увлеченията му по момичетата, алкохола и наркотиците, но в същото време и за неговия гений. Гений, който не успя да се нагоди към нормалното общество.”

Отвъд морето
Beyond the sea (2004),
филм на Кевин Спейси за живота на Боби Дарин чрез неговите най-велики изпълнения.
На седемгодишна възраст на малкия Уолдън му е поставена диагноза сърдечна недостатъчност с прогноза, че едва ли ще доживее до пълнолетие. Това истински амбицира момчето да постигне мечтата си, осъзнавайки, че няма много време. След време, когато прави първите си стъпки в шоубизнеса, младият Уолдън е посъветван да си смени името с артистичен псевдоним. Така светът научава за Боби Дарин.
беее, дори без трейлъри и постери не мога да ги изредя набързо :lol:
няма да пропусна Джони Кеш във
Walk the Line 2005

а днес гледам новият
SEARCHING FOR SUGAR MAN

Rodriguez, американски автор и изпълнител, който след два издадени албума (в годините 1967–1971) прекъсва музикалната си кариера, без идея, че е станал рок-идол в Южна Африка :(

Нед Фев 03, 2013 12:09 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Днес по хулигански ;) идвам със Сергей Безруков и трите от неговите роли в киното. :bow:
Есенин 2005 (то всъщност това е телевизионен сериал)

Пушкин: Последняя дуэль 2006

«Высоцкий. Спасибо, что живой». 2011
призна си, че той е изиграл ролята ;)

Сря Фев 06, 2013 10:57 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 12 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща