Последно посещение: Сря Сеп 20, 2017 2:17 am Галерия Галерия   Дата и час: Сря Сеп 20, 2017 2:17 am

[ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Манящина.. 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Манящина..
Амиии....нямам нещо конкретно предвид.
Просто досега се усмихвах и се притеснявах дали няма все пак да му развалят онзи аристократичен британски акцент (повеят, който е останал от него, мисля, че успешно може да заблуди всеки) в някакъв момент.

Бе....изобщо който към каквото е пристрастен.

Пон Апр 12, 2010 4:50 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар

Мнение Re: Манящина..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dp9ZvUyw-mw&feature=related[/youtube]

Вто Апр 13, 2010 9:27 am Профил Галерия на потребителя

Гледах нагоре надолу по списъка къде да си изразя възторга от преживяването, не открих подходящо място и по едно време се зачудих каква е тази маниящина, дето съм я пуснала....
Ми точно за тука съм си.

Не е от филмите, които ме замислят, нито ме разсмиват, нито се правя някакви важни заключения и не изваждам поуси, нито има любовна история, разгеле....обаче съм във вихъра на манящината си -

двамата ми любими актьори, събрани накуп.

Е, това, ако не го отбележа, не мога....

Улични крале

Киану Рийвс + Хю Лори

Пон Май 09, 2011 2:05 pm Профил Галерия на потребителя

Много се чудих къде точно да сложа това... Всъщност още дори не зная какво точно е това.
Филм, който ме замисли, а още не е минала премиерата му.

Нещо, което трети ден ме вълнува и ме върна в състоянието на почти младежко вълнение.

Мислех да пусна отделна тема, защото не му намирам мястото.

И сега видях темата - Манящина.

Мисля, че тук му е мястото, защото при мен явно е една от маниите ми.

Извинявам се, ако новината е твърде стара. Аз я открих тези дни по случаен повод.

И отново слушам и слушам, и слушам....

Винаги съм казвала, че има хора, които се раждат с болката, живеят с нея и си отиват с нея.

Наричам ги ангели. Разбира се не в общоприетия смисъл на думата. Аз имам мъничко по-различно виждане за ангелите.

Та за мен Висоцки винаги е бил ангел. За съжаление.

Много има писано за него, от стотици хиляди хора. Аз няма да говоря за него, защото има опасност да не мога да спра лесно.

Мисля че вратата при него е била открехната по рождение. Не зная дали това е дар или проклятие. Знам само, че хората, които идват тук и вратата им е останала макар и леко открехната, не могат да намерят своя истински покой в този свят.

Та за филма, който ме вълнува.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gq5eq0dPNsk&feature=related[/youtube]

"Висоцки. Благодаря ви, че съм жив" - с това заглавие три десетилетия след смъртта на легендарния артист, певец, композитор и поет излиза първият игрален филм, посветен на неповторимия му гений.

Но отсега е ясно едно - в лентата Висоцки възкръсва. Гледайки клипа, рекламиращ филма, зрителите настръхват от покъртителната прилика на главния герой с Висоцки. Пестеливите кадри в трейлера http://www.youtube.com/watch?v=8yjr5cV-xN4 внушават налудничавата мисъл, че това наистина е Той. Гласът, тембърът, походката, чертите на лицето, вечно димящата му цигара... Дори в края на клипа, на чиито фон звучи в оригинал авторската му песента "Баллада об уходе в рай" (Балада за отиването в рая), героят излиза на сцената и казва: "Нарочно започнах с песен,

за да не се усъмните кой стои пред вас...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WnSo_1KVWqw&feature=related[/youtube]

Кой наистина стои пред нас? Кой е актьорът, достигнал почти до съвършенство образа на Висоцки? Именно отговорът на тези въпроси е основната интрига на филма "Благодаря ви, че съм жив". Авторският екип пази в пълна тайна името на изпълнителя на главната роля. Режисьорът Пьотър Буслов ни убеждава, че дори когато станем свидетели на филма, няма да видим никого другиго, освен Висоцки.

Тази мистерия породи истински ажиотаж в интернет пространството - форумите са пълни с догадки за изпълнителя на ролята. Най-популярно е предположението за Сергей Безруков, известен на българския зрител с ролята си на Саша Белов във филма "Бригада".

Повод за версията е фактът, че през последните години Безруков участва във всички концерти за Висоцки, пеейки неговите песни, и прилича на него по ръст и телосложение.

Теорията за Саша Белов обаче е подложена на съмнение, защото Безруков се появява в един от кадрите до Висоцки и официално изпълнява ролята на приятел на барда.

В. "Комсомолска правда" леко приповдига завесата и разкрива, че всъщност ролята на Висоцки изпълнява... компютър. Наистина мистериозният актьор е

овладял до съвършенство

движенията, походката, мимиката на певеца, но последната стъпка до пълната прилика е изпълнена от компютърна графика. За образец е взета посмъртната маска на поета. Авторите твърдят, че във филма е използвана съвършено нова и уникална технология, която няма аналог в световната киноиндустрия. За първи път в историята на седмото изкуство напълно ще бъде пресъздаден образът на съществувал човек.

Автор на сценария е синът на артиста - Никита Висоцки. Бюджетът на лентата възлиза на 4 млн. долара, като половината от тях са отишли само за визуално пресъздаване на барда. В актьорския екип има имена като Иван Ургант, Андрей Панин, Владимир Меншов, Оксана Акиншина. За да възпроизведат напълно идентична картина, операторите са използвали стара оптика, постигайки ефекта на съветското кино.

Филмът ни връща в един от най-драматичните периоди

за поета - последната година от живота и смъртта му. На 25 юли 1979 г. по време на турнето му в гр. Бухара Висоцки изпада в клинична смърт, но докторите успяват да го върнат към живота. Година по-късно на същата дата бардът умира на 42-годишна възраст в московския си апартамент. "В деня на смъртта си той не можеше да си намери място от болка. Мяташе се по цялото жилище, стенеше и се държаше за сърцето. Тогава каза на Нина Максимовна: "Мамо, днес ще умра...", спомня си лекуващият го лекар Анатолий Федотов. Официална причина за кончината

не се посочва

защото не е извършена аутопсия, но лекарите смятат, че е получил инфаркт вследствие на дългогодишна злоупотреба с морфин и алкохол. Именно тези трагични последни часове от живота на поета ще видим във филма. "Не очаквайте от лентата лъскава и напудрена биография, това е доста остро и сурово кино" , споделя сценаристът Никита Висоцки.

По онова време съветската преса премълчава смъртта на поета, тъй като Москва е завладяна от духа на олимпиадата. Само вестниците "Съветска култура" и "Вечерна Москва" пускат малки некролози. На касата на театъра на Таганка, където играеше поетът, се появява скромен надпис: "Умря актьорът Владимир Висоцки". Но нито един от зрителите не връща билета си за представлението, което бардът така и не изигра. А на погребението му се стича почти цяла Москва.

Не случайно датата на премиерата на филма "Висоцки. Благодаря ви, че съм жив" съвпада с датата на кончината му. "Висоцки умря, за да възкръсне 31 години след смъртта си, защото днес той е по-жив отвсякога", споделят от снимачния екип и цитират строфите от баладата на певеца:

Один из нас уехал в рай,

Он встретит Бога, если есть какой-то Бог!

Ах! Как нам хочется,

как всем нам хочется

Не умереть,

а именно уснуть...*

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J0-JfuzQBuA&feature=related[/youtube]

* Един от нас отиде в рая,

Той ще срещне Бога, ако има Бог!

Ах! Как иска ни се,

как на всички

ни се иска

Да не умрем,

а просто да заспим...

Съб Окт 22, 2011 7:26 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

бееее, пък аз де блея :lol:
пък уж разни абонамети имам да ме подсещат... :(
ми благодаря е много нищожна дума за това, което искам да ти кажа, ракли :hat: :roseforyou: :roseforyou: :roseforyou:
и не ме забравяй, ако срещнеш торент, за да видим филма, защото засега не си открих :(
a... който и да е изиграл ролята..., дано е добър филма, точно както си заслужава Висоцки, за да остане жив още много, много
а ако е Безруков много му завиждам, щото той и Есенин изигра (има един сериен филм за живота мУ), че и Пушкин бил изиграл, (ма още не съм го гледала и това)...

и вообще- може и манящина да е ;) ма откога за един салон с биографични филми се заканвам...
дори си бях избрала с филм за Чайковски да почна ;)
пък ето все не си откривам времето...
и оня ден като ви споменах, че съм с Иън Гилън, не споделих, че към плейлиста му ме отведеклип, от който разбрах, че ще чакам филм за Шопен :)

и извообщя... {} {} {} Ракли, че ме запрати по едни вълнииии:)

Нед Окт 23, 2011 5:50 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

http://video-anons.net/drama/714-vysock ... y2011.html

Пон Окт 24, 2011 12:04 pm Профил
Аватар

Милейди :hat: , току що улучихте една от моите мании, а имено Висоцки. Отивам да си налея чаша водка и...

Пон Окт 24, 2011 1:10 pm Профил

Риииииииик!!! :bear: :bear: :bear: довечера ще накарам технически отговорни лица да ми го изтеглят :tuptup:

Милорд, вземам ви двамата с Дрийми и отиваме тримата на кино! :lol: {} {}

Пон Окт 24, 2011 2:26 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Idaaaа за киното :) ма що не пише колко струва билета?

А, Рик? Мерси ти! :comeforakiss: ама стигнах до смс-а, :( не че няма да го платя, ма що не пише колко, а?

ше пия една водка и аз край масата на милорд :D

пък да видим колко още ще ме е страх от мечката :lol:

а покрай тази мания си намерих и друга - Безруков

че откак го открих с Любе, а после с Есенин... и сега...

ма по-късно ще ви го доведа :lol:

Пон Окт 24, 2011 5:38 pm Профил Галерия на потребителя

Еххеее,...Любе, моя миленкая, открих еще 2005. :lol: Съм напред с материала.
А Безруков... :oops: не съм го открила, признавам си. Едва сега ми провокира интереса покрай споменаването му за този филм. Ако това е човека, който така успешно носи маската на Висоцки, но е усвоил до съвършенство, всеки жест, движение на тялото и ...абе ще ми са го попитам после как се излиза от тази лудост после?

Ами ако остане завинаги в клопка на един недовършен живот? Ако го пипнат и му кажат - онзи другия се измъкна, но сега ти си тук и се налага да поостанеш!

Как ще довърши собствения си живот тогава? :roll:

Дрийми, всъщност исках да кажа, че аз пратих смс, но не ми отговориха утвърдително.

А билетът ще струва точно колкото нужното, за да избягаме за една нощ групом. :P :tuptup:

Сря Ное 02, 2011 4:15 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща