Последно посещение: Съб Дек 16, 2017 12:51 pm Галерия Галерия   Дата и час: Съб Дек 16, 2017 12:51 pm

[ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Музиката-вдъхновение или проклятие,любимост или непоносимост 
Автор Съобщение
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Музиката-вдъхновение или проклятие,любимост или непоносимост
Тема за музиката като изкуство или като начин на живот. За толерантността и стиловите предпочитания. За музикалността и възрастта. И за каквото още се сетите, важното е само да имате отношение към музиката. :)

Пон Юни 22, 2009 4:49 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Мнение Re: Музиката-вдъхновение или проклятие,любимост или непоносимост
И започвам аз.

Музиката ми е начин на живот. Денят без музика не е ден. Отдавна не си спомням да съм имала такъв.
Музиката ми е всичко - вдъхновение, спасение, агресия, бунт, гняв, революция, нетърпимост, упование, надежда, обич, състрадание, мъка, скръб, смърт, раждане, лекарство, шок, мания, възторг, нирвана.........и всичко от този порядък. Обичам най-различна музика, защото тя трябва да изразява всичко, целия живот. Колкото повече неща носи в себе си една музика, толкова повече ме завладява.

А вие? :)

Пон Юни 22, 2009 4:56 pm Профил Галерия на потребителя
Мерси за хубавата тема.
Има да нищим...

Интересен е един феномен - децата обичат енергичната музичка, младежите - гръмовната, непонятната, живата, малко по-нататък идва ред на романтичната, баладите или сериозната музика /отнасям понятието към класиката/, по-късно в една определена възраст сякаш идва затишие, никаква музика или само един вид, и после вече по пътечката на спомените - всичко до тук.

Това съм наблюдавала, разбира се, не с всички е така. Баща ми на тази възраст още слуша джаз, баба ми и на младини и сега все е на шансони, а аз на цигулки и класика.

Някои слушат според настроението. Енергията или умората, гнева или любовта... често определят стила.

Какво е, което определя тези предпочитания, защо е.

Пон Юни 22, 2009 4:57 pm
Аватар

infinity написа:

Какво е, което определя тези предпочитания, защо е.

Как така?! Като всичко човешко... Експресивност...

Пон Юни 22, 2009 5:01 pm Профил
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Според мен възприемането на музиката е въпрос на възраст и на поколение.......на определен етап от живота се променя малко или много. Малките деца обичат енергичната музика, защото те самите са живи и енергични и веднага започват да танцуват на нея. Доказана е връзката между музика и танц още от древни времена. По-късно в тийнейджърска възраст е периода на бунта срещу света на възрастните, музиката е гръмовна и протестна, колкото по-силна и непоносима за възрастните, толкова по-добре, това е вик на отрицание и търсене на внимание - вижте ме, аз съм ТУК.......първата любов води до по-романтичната музика, или пък по-разнообразната, след това вече кой каквото си е харесвал продължава да си го слуша, зависи доколко е отворен към различното в музиката. Всеки е минал тези етапи, но е добре във всеки следващ да си носим по нещо и от предишните, така да се каже, да си разширяваме кръгозора, да не буксуваме на едно място.

Предпочитанията наистина зависят от моментното състояние, също и от музикалната култура и възпитанието. Всеки си обича музиката на неговото поколение най-много, защото изразява духа на съответното време, станала му е част от живота, слушал я е с приятели по купони и т.н. Опитах се да го обясня в темата за грънджа. Затова различните поколения често не си възприемат музиката, понеже времето се е променило и тя с него.

Пон Юни 22, 2009 7:37 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

замислих се какво точно би трябвало да означава-музиката-начин на живот.
вероятно за хората, които директно се занимават с музика тогава е начин на живот, а аз не съм от тях

нямам претенции за изискан музикален вкус, тъй като слушам с удоволствие абсолютно различни жанрове и дори ми е трудно да отговоря дали имам любим.

Нямам. Това е истината. А другата истина, че всички са ми любими. Отворена съм към всичко ново и с огромно удоволствие(тук в нет-а) прослушвам това, което харесват и слушат другите.

не оценявам хората по музиката, която слушат(или изобщо не слушат), не смятам, че това има общо с характера, по-скоро има общо с възпитание, околна среда и обща култура. А и съм от хората, които уважават чуждия вкус.

Сря Юни 24, 2009 7:23 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Нелка, имах предвид как приемаме музиката - като начин на живот, значи че постоянно е в живота ни, навсякъде. За музикантите е професия. Извинявам се, може би е неточен този израз, не знам как да го кажа по друг начин. :wonder:

Това дали хората си приличат, защото слушат еднаква музика, постоянно го проверявам....и мисля, че по нещо си приличат, нещото, което ги обединява чрез дадената музика. Благодаря й, че ме е събрала с толкова прекрасни хора! :)

Сря Юни 24, 2009 8:12 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

пък що се извиняваш? :lol: {}
то аз се замислям, така че не се извинявай за моите мисли :lol: а и не знам аз какво да кажа за музиката, вероятно защото все що е шум понякога ми звучи като музика-щурците и жабите вечер, тракането на колелата на влака, скърцането на стара портичка, ромоленето на малката баричка, шумоленето на листата при различна сила на вятъра, тревата също пее своята песен и е различна пролет, лятото и есента...

така че си права, начин на живот е

от радио-поколението съм и то от соц. радио-поколението. Радиоточката свиреше непрекъснато, течаха различни рубрики, така от бебе съм слушала и естрада, и народна музика, и класика, и джаз. Единствено рок не се пускаше особено и имаше ограниения, но имах късмета да другарувам с момиченце, чийто по-голям брат бе запален фен на хард-рока, та от там(от плочите) оформих и вкуса си към тази трудна за разбиране понякога, но много силно звучаща и ангажирана музика.

Сря Юни 24, 2009 8:31 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Е това само доказва, че си приличаме по музиката :)...и аз имах такъв човек в тийн годините ми.

Тогава наистина имаше разнородна музика.

А рока си е най-свободолюбивата, енергична и бунтарска музика, разбира се, и поради това винаги млада предполагам ;) .......а в последните години от него се народиха много подстилове с примеси от друг вид музика, така че разнообразието е много голямо. Някъде четох, че другите стилове не влияели на рока, защото той ги поглъщал в себе си, рокясвал ги един вид :mrgreen: Отивам да пусна една такава песен в радиото.

Сря Юни 24, 2009 10:54 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Музиката е магия тя ме пренася в светове.
така както снимката ми носи физическо усещане, музиката ми припомня забравена емоция.
тя може да извиси или потопи. Не познавам друго изкуство което докосва толкова силно душата.
Музиката е вибрация и определеля хората с техните предпочитания.

ще си призная, че ми трябваха много години да приема Азис (продукта, не човека не ми пука какъв е), и то не защото съм моралистка.
не приемах хора които провокират най-нисшите чувства.
е ... мина ми. сега ми е забавен.

орисана съм около мен да има хора които дишат Музика. Аз не съм от разбирачите и съм на периоди и вече твърдата музика ми е проблем да слушам.
сега съм луднала по акордеон!!!

толерантността е важно качество, но питам се когато се отнася за музика дали е така?!
да бъда толерантна?! когато определена музика ми прави дупка в главата аз отказвам да съм там?!?

като извод - не съм широко скроена :o

Пет Юни 26, 2009 11:48 am Профил
 [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща