Последно посещение: Чет Дек 08, 2016 10:07 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Дек 08, 2016 10:07 pm

[ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Истината започва с лъжи. 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Истината започва с лъжи.

Пет Май 30, 2014 4:52 pm Профил
Аватар

Мнение Re: Истината започва с лъжи.
За какво исках да говоря с нея?
За това` което ставаше?
Но не го ли знаех?
Нейната самота - бях я усетил почти като физическо присъствие` бях я забелязал във въздуха около нея` почти я бях усетил с пръсти` когато говорехме и тя ме утешаваше и ми помагаше да се справя със себе си. Бях я видял в очите й` в кратките мигове` когато те светеха - нейната безгранична` бездънна самота` безпомощност` цялото нейно мълчаливо нещастие` което никакво сладострастие не можеше да заглуши за повече от няколко секунди. Бях видял - тя нямаше никого никого на когото да се довери. На кого можеше да се довери? - и за какво? Тя самата не знаеше.

Пон Юни 02, 2014 3:34 pm Профил
Аватар

... /да измислят емотикон на стоящ невидимо-тихо и слушащ/...

Вто Юни 03, 2014 9:14 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Витал` привет! Не зная какво смислено мога да кажа тук но след като от дълго време чета и се ориентирах че това е мястото за очарователно налудничави дневници. Или кутии с разни дребни лични вещи. Надявам се да е сигурно.

Нед Юни 08, 2014 3:15 pm Профил
Аватар

Понякога се дразня дори когато солницата не е на мястото си.
И когато тя знае че много държа солницата както и всяко нещо в дома да си е на мястото` не би ли могла тя да е така любезна и да се погрижи за солницата? Дреболия. Но какво да се прави! Колкото и педантично да звучи върху дреболии се градят по-големите неща.
Това означава да дадеш на дявола малкия пръст` чувала ли е някога за това? Една много банална поговорка` педантична` но правдива. Но че реда е нещо в освоната си много противно на женската природа` е всеизвестна истина.
Тя произлиза от хаоса` олицетворява хаоса и вътрешно се стреми винаги назад към хаоса.

Пон Юни 23, 2014 3:07 pm Профил
Аватар

Аз се отбих там
късно подир обед`
а усмивката още
грееше по нейните устни`
както е гряла от векове.
Тя винаги знае
как да бъде прекрасна.
О` мила моя`
дете на моя бивш работодател`
принцесо`
дано не бъде дълъг
твоя път!

Вто Юли 01, 2014 8:06 pm Профил
Аватар

Прочетох по лицето й че тя не е в състояние да вземе решение.
Бях спокоен. Съвсем спокоен. Продължих да я разпитвам. Този път не изпитвах омраза към себе си.
Седяхме така половин час. Погледнах часовника. Чувството ми за време не ме напусна и сега.
Видях че гримаса на плач сви лицето й. Това не ме трогна. Необходимостта да разбера истината и стремежа ми да я науча че само едно нещо ще й бъде от полза - истината - бе по-силен отколкото всяко друго чувство. За миг ме прониза мисълта че седяхме и повтаряхме много стари и известни сцени - мъчителните разпити на вещици от инквизитори. Очите й ме наведоха на тези мисли. Изведнъж си представих старите оклеветени легендарни фигури на инквизиторите.
И друго едно чувство оживя в мене през този половин час и ми вдъхна сила и твърдост. Съзнанието че е действала като мой смъртен враг. Беше ми дала обет романтично` въодушевено да бъде мой приятел и да ме подкрепи в суровата зима а почти от първия час тя се бе оказала мой враг.

Пон Юли 07, 2014 8:18 pm Профил
Аватар

Сря Юли 16, 2014 9:18 pm Профил
Аватар

Новата психология е установила един примитивен стремеж у човека: желанието да опустошава.
Това желание е възприето и развито най-широко от държавите под наименованието бойна готовност и - със същата функция - война. Науката по своята същност е най-изявения представител на съзидателните стремежи и способности на човека. Но по време на съзидателния си труд тя не може да попречи да не се дава оръжие в ръцете на разрушителните и опустошителните сили. И затова днес съществува опасност науката косвено да взриви тази световна култура. В бъдеще ще бъдем свидетели на една необуздана надпревара в науката която от година на година ще става все по-неудържима и която по своята същност действа против войната и непродуктивните сили които я използват за да подпалят война. Никой не може да предвиди бъдещето. Никой не може да каже дали науката ще спаси или унищожи света.

Пет Юли 25, 2014 8:20 pm Профил
Аватар

Искам да подчертая че зависи от чувството за лична отговорност на учения за пътя` който ще поеме световното развитие в тази епоха` пътя на многообещаващото бъдеще или пътя към упадък.
И тук е проблема където жената се намесва.
Грубо казано` жената краде от времето на учения.
Това звучи безобидно. Ако жените крадат определен процент от времето на всеки учен` то това автоматически води до допълнително назначаване на съответния процент научни работници.
Но това не е вярно.
Резултатите до които достига научния работник са едната страна на въпроса. Те могат да бъдат пренебрегнати` контролирани` премахнати или да се разработят по-нататък.
Другата страна са всички мисловни процеси` всички заобиколни пътища` всички задънени улици` всички несполучливи опити` които взети заедно са били използвани и са довели до резултати. Но освен това има още нещо` а именно един личен поглед` един лично придобит и същевременно губещ се общ поглед` където може би се крият някои бъдещи резултати. Тук` в света на мисълта` могат да се намерят нови слънчеви системи още в зачатък или в много напреднал стадий на развитие. Почти винаги` това е мое мнение` става така че когато големия учен умира или пък когато настъпва преклонната възраст и светлините в неговия мозък угасват една по една тогава се загубват редица открития` редица възможни открития.

Сря Авг 06, 2014 8:01 pm Профил
 [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща